Rubriky:

Ostatní

Sparťan Kweuke při své reprezentační premiéře skóroval

3. září 2011 20:49 - YAOUNDÉ

Sparťanský fotbalista Léonard Kweuke se při své premiéře v kamerunské reprezentaci uvedl vítězným gólem. Na stadiónu ve svém rodišti Yaoundé se podílel na vítězství 6:0 nad Mauriciem v kvalifikaci na africký šampionát.

 

Petr Hloušek, Právo

Debutující Kweuke otevřel skóre proti outsiderovi skupiny v 63. minutě. Do té doby odolávající tým se sesypal a do konce zápasu inkasoval ještě pětkrát. Dvě branky dal hamburský útočník Eric Choupo-Moting a z penalty se prosadil i nejlépe placený fotbalista světa Samuel Eto'o.

Kamerun bude o postup na africký šampionát bojovat až do posledního zápasu, protože sobotní výhra byla teprve druhou ve skupině. Favorizovaný tým dokázal zatím přehrát jen Mauricius.

Bez boje postoupila Burkina Faso, které nahrála výhra Namibie 1:0 nad Gambií. Zvrátit to ještě může protest namibijského týmu, který žádá u FIFA kontumaci vzájemných zápasů, protože Burkina Faso údajně nasadila kamerunského hráče bez svého občanství.

Jistými účastníky turnaje naplánovaného na příští leden a únor jsou pořádající Gabon a Rovníková Guinea, kvalifikací už prošly Botswana a Pobřeží slonoviny.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní