Blatter se omluvil za rasistické výroky, rezignovat ale nechce

18. listopadu 2011 11:41 - LONDÝN

Prezident FIFA Sepp Blatter se omluvil, pokud prý někomu ublížil svými výroky ve středečním rozhovoru pro CNN o rasismu ve fotbale. Zároveň ale upozornil, že rozhodně nehodlá odstoupit ze své funkce ve vrcholném fotbalového orgánu.

 

Jan Handrejch, Právo

Podle Blattera by fotbalisté měli přecházet mlčky rasistické urážky a na konci zápasu soupeři podat ruku. Šéf světového fotbalu se už delší dobu netají názorem, že rasismus z tohoto sportu vymizel, což ale podle mnohých není pravda.

"Hluboce toho lituji, protože jsem použil nešťastná slova," prohlásil Blatter v pátečním rozhovoru pro BBC. "Když se člověk dopustí něčeho, co není úplně korektní, může se už jen omluvit těm, kterých se to dotklo. A to právě dělám," řekl muž, kterého zejména ve Velké Británii vyzývali k rezignaci. "To ale nemohu. Proč bych měl. Bylo by to nefér utíkat od rozdělané práce," dodal.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.