Chrudim zvítězila nad Arazem a udržela naději na postup

BARCELONA

Futsalisté Chrudimi v elitní skupině Futsal Cupu dosáhli cenného vítězství 4:3 nad ázerbájdžánským Arazem Naxcivan. Udrželi tak teoretickou naději na postup do Final Four, kam poputuje jen vítěz skupiny.

Čeští mistři oproti čtvrteční prohře 0:6 s Barcelonou zvládli vstup do zápasu a už po 143 vteřinách otevřel skóre Max. Soupeř, který byl hlavně kvůli výrazně vyššímu rozpočtu mírným favoritem zápasu, srovnal v 11. minutě zásluhou Borisova, ale za další tři minuty vrátil Chrudimi vedení další z Brazilců Douglas.

Druhý poločas patřil chrudimskému kapitánovi Vladykovi, který nejprve zvýšil na 3:1 a po snížení Arazu zařídil v 33. minutě i vítězný gól. Amadeu z Arazu sice záhy na to znovu snížil, ale Chrudim už výhru udržela.

Chrudim zakončí skupinu v neděli zápasem s Eindhovenem.

Elitní skupina Futsal Cupu - skupina B:
ERA-PACK Chrudim - Araz Naxcivan 4:3 (2:1)
Branky: 25. a 33. Vladyka, 3. Max, 14. Douglas - 11. Borisov, 28. Farajzade, 35. Amadeu.
Sestava Chrudimi: Žďánský - R. Mareš, Max, Slováček, M. Mareš - Popelka, Vladyka, Cacau, Douglas, Rešetár, M. Mareš II.
FC Barcelona - Eindhoven 4:0 (2:0).