Rubriky:

Ostatní

Australská média spekulují o konci kouče Lavičky v Sydney

19. prosince 2011 16:38 - SYDNEY

Příchod nového sportovního ředitele Garyho Colea k fotbalistům Sydney rozvířil v australských médiích spekulace o možném konci trenéra klubu Vítězslava Lavičky. Český kouč je se svým týmem v lize na čtvrtém místě a o prodloužení smlouvy, která vyprší v dubnu, mají rozhodnout i výkony v nejbližších týdnech.

 

PRÁVO/Michaela Říhová

"Nebudeme dělat žádná rozhodnutí o trenérském postu až do nového roku," řekl deníku Sydney Morning Herald výkonný ředitel týmu Dirk Melton. "Filozofie našich nákupů nezávisí na trenérovi, ale na směru, kterým tým směřujeme. Coleovu pozici jsme zřídili proto, abychom zajistili stabilitu - trenéři mohou odcházet, ale my chceme pořád hrát svou hru," vysvětlil.

Podle Mertona však může s dalším prodloužením své již dva roky trvající mise v Sydney váhat kvůli rodině i Lavička. "V některých momentech převáží rodinná rozhodnutí nad těmi kariérními a zatím nevím, jak to bude u něj. To řekne až čas. Během Vánoc tu s ním nějaký čas bude rodina, ale až potom odjedou, bude mít nad čím přemýšlet. V lednu je vhodná doba to vyřešit," řekl.

Pro Sydney prý nebudou výsledky jediným faktorem, jestli Lavičkovi nabídnout prodloužení kontraktu na příští dva roky. "Není to jen o tom. Záleží i na charakteru, vzájemné důvěře a kultuře, kterou se snažíme v klubu udržet. Hráči ho mají rádi a naslouchají mu," uvedl ředitel.

Osmačtyřicetiletý trenér je podle svých slov s australským angažmá spokojený. "Teď je ještě příliš brzy říkat, co se stane. Jsem tu už dva roky, déle než všichni dosavadní trenéři týmu. Bylo to tu letos pro mě těžší, protože rodina už tu se mnou nebyla jako předtím. Ale teď jsem spokojený," řekl bývalý kouč Sparty či Liberce.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní