Rubriky:

Ostatní

Opilý trenér Hřídel v podmínce údajně opět napadl bývalou přítelkyni

23. února 2012 15:54 - KLADNO

Někdejší trenér prvoligových fotbalistů Kladna a Příbrami Martin Hřídel podle informací ČTK v úterý v Kladně napadl svou bývalou přítelkyni a po zásahu policie skončil v cele. Za stejný čin mu přitom soud nedávno vyměřil patnáctiměsíční podmínku, za obtěžování a napadení bývalé přítelkyně Hřídelovi hrozily až čtyři roky vězení.

 

SK Kladno

Policie zatím pouze potvrdila, že v úterý kolem 20:00 zatkla v bytě v ulici Vítězslava Nezvala třiačtyřicetiletého muže, který napadl svou bývalou přítelkyni. "Po příjezdu policejní hlídky na místo hrozilo, že útočník bude v jednání pokračovat, proto ho zajistila, převezla na policejní služebnu a umístila do cely," řekla ČTK mluvčí kladenské policie Jana Šteinerová.

Žena podle ní skončila v psychiatrické léčebně a muž byl propuštěn. "Oba byli v té době v podnapilém stavu a ani jeden nechce k dané věci vypovídat. Proto se to nešetří jako výtržnictví nebo ublížení na zdraví, ale jen jako přestupek proti občanskému soužití," dodala mluvčí.

Kladenský soud v lednu potrestal Hřídela patnáctiměsíčním podmíněným trestem. Za obtěžování a napadení bývalé přítelkyně mu hrozily až čtyři roky vězení. Uložil mu také dohled probačního úředníka, který ho má během tříleté zkušební doby kontrolovat zejména kvůli pití alkoholu.

Žaloba vinila Hřídela z trestných činů nebezpečného vyhrožování, vydírání, porušování domovní svobody a krádeže. Údajně neunesl rozchod s bývalou přítelkyní a od září 2010 do loňského července ji na několika místech v Kladně obtěžoval. Podle obžaloby ženu pronásledoval v zaměstnání i v jejím bydlišti a citově ji vydíral. Situace vyvrcholila loni v červenci, kdy Hřídel bývalou přítelkyni napadl.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní