Novým trenérem fotbalistů Sao Paula se stal bývalý brankář-střelec Ceni

14. října 2021 09:29 - Sao Paulo

Novým trenérem fotbalistů Sao Paula se stal bývalý brankář Rogério Ceni, který se mimo jiné proslavil exekucí přímých kopů. U třináctého celku brazilské ligy nahradil někdejšího argentinského reprezentanta Hernána Crespa, jenž skončil kvůli špatným výsledkům.

 

Osmačtyřicetiletý Ceni v Sao Paulu strávil prakticky celou kariéru a v jeho dresu nastřílel přes sto branek. "Potřebovali jsme rychlé řešení a Rogério byl správná volba. Domluvili jsme se za patnáct minut," řekl na adresu mistra světa z roku 2002 šéf klubu Julio Casares.

Ceni u týmu, který už neúspěšně vedl před čtyřmi lety, nahradil šestačtyřicetiletého Crespa. Bývalý útočník Interu Milán nebo Chelsea do klubu přišel v únoru z argentinského celku Defensa y Justicia. Sao Paulo sice v květnu dovedl k prvnímu triumfu v lize státu Sao Paulo od roku 2005, v brazilské Sérii A ale z dosavadních 25 kol vyhrál jen šestkrát.

Crespo opustil Sao Paulo po vzájemné dohodě s vedením, což klubu umožní obejít nové pravidlo, které brazilským celkům od loňského roku povoluje odvolat jen jednoho trenéra v sezoně.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.