Slováci vyhráli v Turecku, Aršavin zařídil vítězství Rusů nad Dánskem

V souboji dvou týmů, které se nedokázaly kvalifikovat na fotbalové Euro, zvítězili Slováci v Turecku 2:1. Fotbalisté Ruska, jeden ze soupeřů České republiky v základní skupině mistrovství Evropy, zvítězili v přípravném zápase nad dalším účastníkem turnaje Dánskem 2:0. Výsledek v Kodani zařídil gólem a asistencí kapitán Andrej Aršavin.

Vladimír Weiss oslavuje gól proti Turecku

Útočník Aršavin, který minulý týden odešel na hostování z Arsenalu do Petrohradu, nahrál na úvodní gól svému novému spoluhráči ze Zenitu Romanu Širokovovi už ve čtvrté minutě. V závěru první půle pak z dálky prostřelil chybujícího brankáře Thomase Sörensena a uzavřel skóre. Do největší šance pustili Rusové domácí tým v 22. minutě, Nicklas Bendtner však mířil těsně vedle.

Spolupořadatelé evropského šampionátu Ukrajinci vyhráli 3:2 v Izraeli. O branky vítězů se postarali Oleh Gusev, Jevgenij Konopljanka a Andrij Jarmolenko a zařídili svému týmu už páté přípravné utkání v řadě bez porážky. Naposledy Ukrajinci prohráli v září jasně 0:4 s Čechy.

Svěřenci prozatímního trenéra Slovenska Michala Hippa se dostali v Turecku do vedení díky parádní sólové akci syna bývalého kouče Vladimíra Weisse mladšího, ještě do půle vstřelil druhý gól Miroslav Stoch. Turci už stačili jen snížit díky Ömeru Toprakovi, a tak v šestém vzájemném utkání soupeři poprvé podlehli.

Iraklion: Řecko - Belgie 1:1 (1:1)
Branky: 9. Salpingidis - 32. Chadli. ČK: 61. Lombaerts.
Sestava Řecka: Karnezis - Torosidis (46. K. Papadopulos), Cholevas, A. Papadopulos, Papastathopulos - Maniatis (46. Karagunis), Fotakis (64. Christodulopulos), Katsuranis - Salpingidis (46. Fortunis), Samaras (77. Athanasiadis), Gekas (85. Fetfatzidis). Trenér: Fernando Santos.
Záhřeb: Chorvatsko - Švédsko 1:3 (1:1)
Branky: 44. vlastní Ollson - 47. a 70. Larsson, 13. Ibrahimovic z pen.
Klagenfurt: Rakousko - Finsko 3:1 (1:0)
Branky: 32. Janko, 54. Harnik, 73. Ivanschitz z pen. - 88. Furuholm.
Bern: Švýcarsko - Argentina 1:3 (0:1)
Branky: 49. Shaqiri - 20., 88. a 90.+3 z pen. Messi.
Brémy: Německo - Francie 1:2 (0:1)
Branky: 90.+1 Cacau - 21. Giroud, 69. Malouda.
Janov: Itálie - USA 0:1 (0:0)
Branka: 55. Dempsey.
Belfast: Severní Irsko - Norsko 0:3 (0:1)
Branky: 44. Nordtveit, 88. Elyounoussi, 90.+2 Ruud.
Koper: Slovinsko - Skotsko 1:1 (1:1)
Branky: 33. Kirm - 40. Berra.
Varšava: Polsko - Portugalsko 0:0
Sestava Polska: Szczesny - Perquis, Wawrzyniak (85. Boenisch), Wasilewski, Piszczek - Dudka, Polanski (81. Matuszczyk), Blaszczykowski (90. Mila), Obraniak (82. Mierzejewski), Rybus (79. Peszko) - Jeleň (67. Grosicki). Trenér: Smuda.
Cardiff: Wales - Kostarika 0:1 (0:1)
Branka: 7. Campbell.
Londýn: Anglie - Nizozemsko 2:3 (0:0)
Branky: 85. Cahill, 90. Young - 57. a 90.+2 Robben, 58. Huntelaaar.