Rubriky:

Ostatní

FAČR ubyl před volbou pořadatele ME do 21 let jeden soupeř

20. března 2012 15:32 - Istanbul

České republice ubyl před volbou hostitele evropského šampionátu jednadvacítek v roce 2015 jeden soupeř, kandidatury se vzdal Ázerbájdžán. Fotbalová asociace ČR tak svede boj o pořadatelství turnaje s šesti uchazeči Maďarskem, Portugalskem, Ruskem, Rakouskem, Řeckem a Walesem. O hostiteli mistrovství se rozhodne na dnes začínajícím výkonném výboru UEFA v Istanbulu.

 

Jan Handrejch, Právo

Češi si dávají před volbou velké šance poté, co jim loni těsně uniklo pořadatelství šampionátu jednadvacítek v roce 2013. "Šanci určitě máme, ale nemáme absolutní jistotu," řekl dnes ČTK Petr Fousek, který je šéfem české kandidatury a díky svému místu v komisi UEFA pro futsal má v zákulisí dobré kontakty.

Současná česká kandidatura doznala oproti té minulé jen minimum změn. Fotbalová asociace znovu nabízí jako hrací stadiony pro turnaj pražské arény na Letné a v Edenu a Olomouc s Uherským Hradištěm. Ambasadorem je opět bývalý reprezentant Pavel Nedvěd.

Podle posledních zpráv by měla UEFA pořadatele šampionátu jednadvacítek oznámit ve středu kolem poledne. Je ovšem možné, že s ohledem na průběh zasedání volba proběhne už dnes ve večerních hodinách.

Při minulé kandidatuře česká strana těsně podlehla Izraeli. Právě předchozí těsná porážka by podle zástupců FAČR mohla nyní české kandidatuře pomoci.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní