Rubriky:

Ostatní

Potrestaný Královec bude pískat odvetu Evropské ligy Valencie - Alkmaar

3. dubna 2012 12:12 - Praha

Fotbalový rozhodčí Pavel Královec, který má v české lize pozastavenou činnost na dva zápasy za chyby v utkání mezi Plzní a Českými Budějovicemi, byl delegován na čtvrteční odvetu Evropské ligy mezi Valencií a Alkmaarem.

 

Vlastimil Vacek, ČTK

"Samozřejmě se těšíme, je to pro nás pocta, že můžeme řídit čtvrtfinále Evropské ligy. Uděláme maximum pro to, abychom po utkání odcházeli ze hřiště s pocitem dobře odvedené práce," uvedl Královec.

Královcovi se minulé pondělí nepovedl ligový duel mezi Plzní a Českými Budějovicemi. Po konzultaci s asistentem Radkem Kociánem chybně uznal branku domácího Marka Bakoše, byť slovenský útočník před gólem zahrál rukou. Komise rozhodčích pak za zmatečné jednání, kdy sudí nejprve branku uznali, pak odvolali a nakonec ji ponechali v platnosti, omezila Královcovi delegaci na dva zápasy a Kociánovi na pět utkání.

Na cizinu se distanc nevztahuje

Na mezinárodní scénu se však domácí distanc nevztahuje. Královec si prý získal důvěru komise rozhodčích UEFA i tím, jak dobře v polovině března zvládl osmifinálový duel Evropské ligy mezi Hannoverem a Lutychem.

"Pokud rozhodčí odpíská utkání na vysoké úrovni a dostane vysokou známku, zpravidla mu to otevře dveře pro další nominaci. A to je případ Pavla Královce," řekla předsedkyně komise rozhodčích FAČR Dagmar Damková, která je zároveň členkou komise rozhodčích UEFA. "Momentálně má (Královec) velmi dobré jméno a posledními zápasy si pozici ještě upevnil. Na vavřínech ale usnout nesmí," uvedla Damková, která před týdnem Královcovi po zmatcích v Plzni omezila delegaci na ligové zápasy.

Po boku Královce se ve čtvrtek ve Valencii objeví asistenti Martin Wilczek a Antonín Kordula, brankovými arbitry budou Kocián s Miroslavem Zelinkou a mezi lavičkami se bude jako čtvrtý rozhodčí pohybovat Libor Kovařík.

Královec v letošní sezóně evropských pohárů odpískal tři zápasy v základní skupině Ligy mistrů a dvakrát se objevil v Evropské lize.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní