Rubriky:

Ostatní

VIDEO: Skandální vlastní gól brankáře odstartoval v Malajsii vyšetřování z korupce

5. září 2012 10:22 - Kuala Lumpur

Skandální vlastní gól brankáře Sharbineeho Allaweeho v malajské fotbalové lize vzbudil zájem i tamních úřadů. Ty po pohárovém utkání Terengganu s Kedahem (1:1) začaly vyšetřovat údajnou korupci v malajském fotbale. Pětadvacetiletý reprezentant však obvinění z úmyslného ovlivnění výsledku odmítá.

Allawee si v sobotním zápase srazil míč po rohovém kopu do vlastní branky, a pomohl tak hostujícímu celku k vyrovnání. Naštvaný trenér Peter Butler ho okamžitě vystřídal a prohlásil, že Allawee, který po něm navíc při odchodu ze hřiště hodil láhev s vodou, v klubu skončil.

"Takové hráče tady nechceme. Chceme jen ty, kteří budou poctivě pracovat," citovala Butlera agentura Reuters. "Už si za nás nikdy nezahraje, to můžu slíbit," přidal anglický kouč, který už před týdnem vyloučil z týmu dva hráče kvůli porušení večerky.

Osminásobný reprezentant Malajsie Allawee, stejně jako jeho vyřazení kolegové Muslim Ahmad a Ismail Faruqi, však tvrdí, že trenérův trest je nespravedlivý. "Po každém pokaženém zápase se stydím jít ven mezi lidi. Ale teď to kvůli obvinění z korupce bolí mnohem víc. Za očištění svého jména budu bojovat," prohlásil.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní