Rubriky:

Ostatní

Rozhodčí Příhoda si za chybu v Příbrami tři kola nezapíská

11. října 2012 20:34 - Praha

Komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR zastavila činnost na tři ligová kola sudímu Radku Příhodovi za to, že v nedělním utkání Příbrami s Plzní neodpískal penaltu po faulu na Michala Ďuriše. Na stejnou dobu má omezenou delegaci také asistent Antonín Kordula, který přehlédl, že sparťan Václav Kadlec v pondělí s Ostravou skóroval z ofsajdu a brance předcházela ruka domácího Tomáše Zápotočného.

Ďuriš se v závěru duelu v Příbrami marně dožadoval nařízení pokutového kopu poté, co upadl ve vápně po souboji s domácím Tomášem Krbečkem. Komise mu dala za pravdu, příbramský hráč Ďurišovi zavadil o nohu.

"Jednoznačně došlo ke kontaktu, na půlce hřiště se podobné zákroky normálně pískají. Nezáleží na tom, jestli to je nechtěné nebo chtěné," řekla ČTK předsedkyně komise Dagmar Damková. Chybný Příhodův verdikt měl přímý vliv na výsledek, Plzeň v Příbrami prohrála 0:1 a klesla na čtvrté místo v tabulce.

Rozhodčí chyboval v 10. kole i v dohrávce na Spartě, kde prohrála 0:2 Ostrava. Druhému gólu domácích v 67. minutě nejprve po centru předcházela Zápotočného ruka ve vápně a Kadlec poté nůžkami skóroval z ofsajdu.

"Šlo vlastně o dvakrát neregulérní gól, alfou a omegou pro nás byl ten ofsajd," vysvětlila Damková, proč komise zastavila činnost jen asistentu Kordulovi a ne hlavnímu sudímu Drahoslavu Drábkovi.

Ruka ale podle ní byla jednoznačná, byť neúmyslná. "Nebyla u těla, ale vystrčená. Míč letěl po centru snad třicet metrů, takže rozhodně to nemohlo být tak, že by hráč nestačil míči uhnout," řekla Damková.

V 9. kole rozhodčím nevyšel zápas mezi Českými Budějovicemi a Teplicemi (3:2). Hlavní sudí Miroslav Zelinka za stavu 2:0 neodpískal ve prospěch Dynama penaltu za ruku a komise mu omezila delegaci na dvě kola.

Pomezní Václav Štěrba má zastavenou činnost dokonce na čtyři utkání, neboť v závěru chybně odmával ofsajd a Severočechům tak upřel vyrovnávací trefu. Ihned po zápas oznámil rezignaci teplický kouč Lukáš Přerost.

V druhé lize komise za společné pochybení omezila delegaci na tři zápasy hlavnímu sudímu Petru Mikelovi a asistentovi Romanu Tacinovi. Ti v zápase 9. kola mezi Opavou a Karvinou nepostřehli, že hostující Aleš Besta při vyrovnávací trefě záměrně zahrál rukou. V utkání 10. kola Pardubice - Most pomezní Zdeněk Arnošt chybně neuznal branku kvůli domnělému ofsajdu a rovněž ho čeká pauza na tři utkání.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní