Keanovy góly udržely Los Angeles naději obhájit titul v MLS

San Jose

Fotbalisté Los Angeles vyřadili v semifinále Západní konference play-off zámořské ligy MLS San Jose a udrželi si naději na obhajobu titulu. Vítěze základní části porazili ve středu 3:1 i díky dvěma gólům irské hvězdy Robbieho Keana a postoupili navzdory prohře 0:1 z prvního zápasu na domácí půdě.

Radost Robbieho Keana po vstřeleném gólu neznala mezí.

O účast ve finále vyřazovací části se David Beckham a spol. střetnou buď s Realem Salt Lake, nebo se Seattlem.

San Jose prohrálo doma po 18 zápasech. Los Angeles vykročilo za potřebným vítězstvím razantně a již v poločase vedlo 3:0. Domácí osm minut před koncem jen snížili.

Do finále Východní konference postoupil Houston, i když ve středu podlehl na hřišti Kansasu City 0:1. První utkání totiž texaský tým vyhrál 2:0. O jeho soupeři se teprve rozhodne. Odveta mezi New Yorkem a D.C. United byla odložena kvůli sněhu. První duel skončil remízou 1:1.