Fotbalisté Olomouce si v Tipsport lize opět zastříleli, Baník neuspěl

Olomoučtí fotbalisté si i v druhém vystoupení v zimní Tipsport lize znovu s chutí zastříleli. V sobotní předehrávce deklasovali Orlovou 7:0, ve středu porazili další tým z MSFL Frýdek-Místek 5:2. V dalším zápase skupiny D domácí Karviná nečekaně zdolala ostravský Baník 1:0. O výhře druholigového celku rozhodl gólem z 41. minuty Ciku.

Fotbalisté Jablonce porazili ve středečním utkání Tipsport ligy Teplice. David Lafata (třetí zprava) oslavuje se spoluhráči vstřelení gólu.

Olomouc dominovala od samého začátku. Už v první minutě poslal Hanáky do vedení Petr, jehož po čtvrthodině napodobil Hubník. Frýdek-Místek zkorigoval Bačíkovým zásahem z 43. minuty, ale druhý poločas patřil opět Sigmě. Dvěma brankami zvýraznil náskok Navrátil a pátou trefu přidal Plšek. Třetiligový tým znovu pouze snížil zásahem Gulajeva.

Překvapení se zrodilo na účet Ostravy, která nestačila na druholigovou Karvinou. Prohru jí připravil krátce před poločasem přesnou střelou z 20 metrů Ciku. Baník, který nově zkoušel záložníka Maliqiho z kosovské Prištiny, mohl vyrovnat, jenže Milosavljev mířil do břevna. Naopak v závěru měla více šancí Karviná.

"S ohledem na to, co jsme absolvovali v pondělí a úterý, jsem s hrou spokojen. Hráči mají naběháno asi dvacet kilometrů a dneska měli na hřišti solidní pohyb, teď je to hlavně o získání síly a vytrvalosti," řekl ostravský trenér Martin Pulpit.

Jihlava bez Tecla nasázela Brnu čtyři góly

V souboji prvoligových nováčků porazil obhájce trofeje Jihlava domácí Brno jasně 4:0. Jihlava dokázala dát čtyři branky i bez nejlepšího střelce minulého ročníku Tecla, který na začátku ledna přestoupil do Plzně.

Vysočinu poslal do vedení v 23. minutě Vaculík, chvíli po něm se do vlastní branky trefil Pernica. Mezi 70. a 71. minutou druhého poločasu pak vedení Jihlavy zvýraznili Šourek a Karlík z penalty.

Slovácko ve druhém duelu skupiny C přehrálo Zlín 3:2 díky hattricku útočníka Haši. Za druholigový tým se prosadili Polách a Bublák.

V severočeském derby byl úspěšnější Jablonec

Další souboj zástupců Gambrinus ligy dopadl lépe pro Jablonec, jenž v pražském Edenu porazil v rámci skupiny A Teplice 2:1. Baumitu zařídil vedení kanonýr Lafata a po změně stran navýšil náskok Baumitu Vaněk, tým trenéra Zdeňka Ščasného zkorigoval gólem Mahmutoviče z 89. minuty.

Dukla Praha remizovala s druholigovým Žižkovem 2:2. Stejným výsledkem skončil i druhý zápas skupiny B mezi Hradcem Králové a dalším týmem z druhé nejvyšší soutěže Táborskem.

Duklu poslal v Berouně do vedení ve čtvrté minutě Marek, ale žižkovský Surynek v 52. minutě vyrovnal. Marek přidal svůj druhý gól v zápase devět minut před koncem, ale Viktorii zařídil remízu v poslední minutě Šťastný.

Hradec nezačal v pražském Edenu proti Táborsku dobře a po gólech Macha a Cíferského prohrával po prvním poločase 0:2. Zlepšený výkon po změně stran vynesl "votrokům" vyrovnání, o které se postarali Zelený a Harba.

Zimní fotbalová Tipsport liga:
Skupina A (Eden):
Jablonec - Teplice 2:1 (1:0)
Branky: 31. Lafata, 72. Vaněk - 89. Mahmutovič. Rozhodčí: Jech.
Jablonec:
1. poločas: Špit - Rossi, Beneš, Kubusta, Jablonský - Kopic, Eliáš, Pavlata, Čížek, Haurdič - Lafata.
2. poločas: Špit - Landovský, Štochl, Kysela, Novák - Vaněk, Loučka, Zoubele, Piták, Kovařík - Třešňák.
Teplice:
1. poločas: Slavík - Kaufman, Matula, Rosa, Chovanec - Vondrášek, Jursa, Jarolím, Vůch - Kerič, Smola.
2. poločas: Slavík - Vondrášek (65. Dolejš), Kaufman, Jablonský, Rosa - Krátký, Ljevakovič, Jarolím (72. Čajič), Chovanec (65. Jindráček) - Vachoušek, Mahmutovič.
Viktoria Žižkov - Dukla Praha 2:2 (0:1)
Branky: 52. Surynek, 90. Šťastný - 4. a 81. Marek. Rozhodčí: Kalenda.
Dukla: Kučera - Pospíšil, Štetina, Hell (66. Jeřábek), Hanousek - Tenkl (75. Berger), Ouedraogo, Kalouda - Engelmann (60. Svatonský), Marek, Pázler (55. Hašek).
Hradec Králové - Táborsko 2:2 (0:2)
Branky: 64. Zelený, 82. Harba - 26. Mach, 45. Cíferský.
Hradec:
1. poločas: Koubek - Plašil, Hochmeister, Fukal, Hájek - Halilovič, Šisler - Schwarz, Kulič, Štěpán - Zec.
2. poločas: Ottmar - Holeš, Jánošík, Pávek, Poděbradský - Rezek, Strnad, Schwarz, Zelený - Harba, Voltr.
1. FC Slovácko - Zlín 3:2 (1:1)
Branky: 22., 69. a 71. Haša - 33. Polách, 84. Bublák. Rozhodčí: Plesar.
Slovácko: Melichárek - Kubáň (57. Mikulica), Hofmann, Košút, Reinberk - Hlúpik, Kordula (46. Fujerik), Trávník, Sládek - Nestorovski, Haša.
Zbrojovka Brno - Vysočina Jihlava 0:4 (0:2)
Branky: 23. Vaculík, 28. vlastní Pernica, 70. Šourek. 71. Karlík z pen. Rozhodčí: Machálek.
Brno: Hladký (46. Petr) - Pašek, Huška (46. Brabec), Pernica, P. Buchta (57. Šoljič) - Mezlík, Sus, Frejlach (60. Fall), Lutonský (46. Glaser) - Škoda (65. Traore), Šamánek (46. Přerovský).
Jihlava:
1. poločas: Blažek - Gabriel, Tlustý, Rada, Leibl - Marek, Vaculík - Masopust, Jungr, Kosak - Glasnovič.
2. poločas: Hanuš - Obert, Šourek, Gavrič, Šilinger - Kučera, Karlík - Kliment, Vašíček, Tomeček - Bjedov.
Olomouc - Frýdek-Místek 5:2 (2:1)
Branky: 49. z pen. a 53. Navrátil, 1. Petr, 15. Hubník, 67. Plšek - 43. Bačík, 87. Gulajev. Rozhodčí: Priesol.
Olomouc:
1. poločas: Reichl - Sukup, Dreksa, Škerle, Vepřek - Hořava, Pospíšil - Hubník, Ordoš, Javůrek - Petr.
2. poločas: Reichl - Janotka, Koutný, Šindelář, Hála - Plšek, Houska - Schulmeister, Navrátil, Varadi - Doležal.
MFK OKD Karviná - Baník Ostrava 1:0 (1:0)
Branka: 41. Ciku.
Ostrava:
1. poločas: Bárta - Zawada, Vomáčka, Baránek, Velner - Foltýn, Droppa, Maliqi, Kukec - Majtán, Fantiš.
2. poločas: Pavlenka - Byrtus, Frydrych, Vomáčka, Šustr - Stožický, Vašenda, Lukeš, Milosavljev - Fantiš, Kraut.