Rubriky:

Ostatní

VIDEO: Rozladěný Rezek. Sobotní vyloučení v kyperské lize označil za špatný vtip

28. ledna 2013 13:22 - Nikósie

Hodně rozčarovaný byl po sobotním zápase kyperské ligy Jan Rezek. Jeho tým Anorthosis Famagusta vyhrál na hřišti Omonie Nikósie 3:1, český útočník vstřelil gól, který byl jeho dvanáctý v sezóně. Jeho radost mu však pořádně zkalila červená karta, kterou obdržel pět minut před koncem.

Třicetiletý reprezentant považoval své vyloučení za špatný vtip. Druhá žlutá karta, kterou v utkání obdržel, byla podle jeho názoru neoprávněná. Souboj s Nuno Assiem, který se po střetu skácel k zemi, označil za běžný.

"Po protihráči jsem se vůbec neohnal, dal jsem si tam tělo a čekal jsem, že do mě vletí. Byl to obyčejný souboj. Rozhodčí to odpískal až na pokyn asistenta. Vůbec jsem to nepochopil. Sice to bylo až na konci zápasu, ale naštvaný jsem byl pořádně, protože mě asi čeká stop na jedno utkání," uvedl Rezek na webu svého agenta Ondreje Chovance.

Červená karta v 85. minutě pro něj byla druhá v profesionální kariéře. "A paradoxně na stejném stadiónu a na úplně stejném místě. Minulou sezónu to bylo v zápase s Olympiakosem Nikósie, která hraje na tomtéž stadiónu jako Omonia," uvedl bývalý hráč Teplic, Sparty nebo Plzně.

Horváthovi poslal fotky

Vyhecované derby vedoucí Famagusty s Omonií sledovalo zhruba 14 tisíc příznivců, z nichž 3500 fandilo hostům. "Atmosféra byla výborná a jsem rád, že jsme našim fanouškům dali ten nejhezčí dárek. Byli jsme lepší, dali jsme tři hezké góly. Oni kromě toho gólu v závěru nastřelili akorát tyč, jinak žádné šance neměli," konstatoval Rezek, jenž při svém gólu z 78. minuty prošel přes dva obránce a trefil se k tyči.

V domácí soutěži neporažený Anorthosis prožívá výbornou sezónu, z 19 kol hned šestnáctkrát vyhrál. "Po pomalejším začátku hrajeme opravdu dobře. Jsem rád, že jsem se zase trefil. Navíc už tady mám konečně rodinku, tak je všechno daleko veselejší. Malá roste jako z vody, budou jí tři měsíce," uvedl jedenadvacetinásobný reprezentant.

"Je tady krásné počasí, modré nebe, dvacet nad nulou. Tak jsem posílal Horvimu (Pavlu Horváthovi) fotky, že se mají na co těšit," připomněl Rezek, že do kyperské Larnaky přijedou v tomto týdnu na herní soustředění jeho bývalí spoluhráči z Viktorie Plzeň.

jsv, ČTK, Sport.cz

Udělil hlavní rozhodčí Janu Rezkovi druhou žlutou kartu oprávněně?

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní