Rubriky:

Ostatní

VIDEO: Megaloman Balotelli si nechá v Brescii postavit sochu. Místo očí bude mít drahokamy

28. února 2013 11:34 - Řím

Italská Brescia bude mít novou atrakci. Fotbalový reprezentant, megaloman a výstřední útočník AC Milán Mario Balotelli si totiž ve svém rodném městě nechá postavit sochu v životní velikosti.

"Dostal jsem zakázku, ale Balotelliho jsem nikdy osobně nepotkal, takže pracuji jen podle fotografií," citoval deník Il Giornale di Brescia sochaře Livia Scarpellu. "Poslal jsem mu několik návrhů, ale Mario chtěl být zvěčněn v oslavném gestu se zatnutými svaly a zarputilým výrazem," dodal.

Z platiny a bronzu

Socha tak bude podle všeho znázorňovat oslavu Balotelliho druhého gólu ze semifinále loňského mistrovství Evropy proti Německu. "Představil jsem si ho jako antického sportovce. Chci udělat něco mezi klasickým a populárním stylem, socha bude z platiny a bronzu s očima z drahých kamenů," přidal Scarpella.

Postavení sochy v životní velikosti jen podtrhuje Balotelliho výstřední a často i kontroverzní životní styl. Bývalý útočník Interu Milán a Manchesteru City například jezdí ve voze Bentley s vojenskou kamufláží, během působení v Anglii zase podpálil zábavní pyrotechnikou vlastní dům, má za sebou i několik potyček se spoluhráči a popral se také s trenérem City Robertem Mancinim.

ras, ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní