Rubriky:

Ostatní

Barton dostal od Marseille zákaz navážet se na twitteru do Silvy

4. dubna 2013 10:57 - Paříž

Anglický fotbalista Joey Barton z Olympique Marseille se na twitteru několikrát navezl do brazilského obránce Thiaga Silvy z Paris St. Germain, kterého přirovnal k transsexuálovi a nazval ho "obézním ladyboyem". Vedoucí tým francouzské ligy za to známému potížistovi pohrozil právními kroky. Vedení Marseille se rivalovi omluvilo a Bartonovi nařídilo, aby s těmito útoky přestal.

 

Gonzalo Fuentes, Reuters

"Tyto útoky jsou závažné a překračují hranice normální slovní přestřelky," uvedli zástupci PSG v prohlášení. "Thiago Silva a klub si vyhrazují právo přikročit k nezbytným krokům."

Barton, jehož twitterový účet sleduje přes dva milióny uživatelů, se pustil do Silvy poté, co se o něj Brazilec sám slovně otřel. "V Marseille je hráč, nevím jak se jmenuje, je to Angličan, který říkal ošklivé věci o Neymarovi a brazilském fotbale, ale i Beckhamovi a Ibrahimovicovi. Protože o něm nikdo nemluví, vypadá to, že se baví kritizováním skvělých hráčů, aby si ho lidi všimli," uvedl Silva v listu L'Equipe před čtvrtfinále Ligy mistrů proti Barceloně.

Francouzská fotbalová federace se záležitostí odmítla zabývat s tím, že nejde o věc, která by se odehrála na hřišti. Ve stejném duchu se vyjádřil trenér Marseille Elie Baup.

Típnul cigaretu o spoluhráče

Třicetiletý Barton, který ve Francii hostuje z Queens Park Rangers, má za sebou celou škálu prohřešků nejen na hřišti. Několikrát se porval na tréninku, na vánočním večírku típnul cigaretu o spoluhráče a v roce 2008 strávil 77 dní ve vězení kvůli rvačce v centru Manchesteru.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní