Rubriky:

Ostatní

Za rasismus při fotbale bude trest minimálně na deset zápasů

23. května 2013 15:42 - Londýn

Výkonný výbor Evropské fotbalové unie UEFA schválil přísnější tresty za rasistické projevy hráčů a funkcionářů. Nově za také provinění v zápasech evropských pohárů a reprezentačních utkáních hrozí fotbalistů zákaz startu minimálně na 10 zápasů.

 

Alessandro Garofalo, Reuters

UEFA rovněž zpřísnila trest za napadení rozhodčího minimálně na 15 zápasů, dosud činila spodní hranice deset utkání. Stejná pravidla by na pátečním kongresu UEFA mělo přijmout všech 53 členských zemí včetně Česka.

"Vysíláme jasný signál, že podobné chování už nebude dále tolerováno v jakékoli formě," řekl generální sekretář UEFA Gianni Infantino v Londýně.

UEFA dlouhodobě bojuje s rasismem na stadiónech. Proto klubům bude nově hrozit částečné uzavření stadiónu v případě rasistických projevů fanoušků. Pokud k podobným incidentům dojde opakovaně, bude moci být stadión uzavřen úplně a navíc bude udělena pokuta 50 tisíc eur (asi 1,3 miliónu korun).

UEFA se rovněž rozhodla spustit antidopingový program, při kterém prozkoumá vzorky zhruba 900 hráčů odebrané během evropských pohárů od roku 2008. Hledat se bude především přítomnost steroidů. Jde však jen o vědecký výzkum.

"Chceme identifikovat používání steroidů napříč Evropou. Studie bude anonymní a hráčům nehrozí žádné postihy," uvedl Infantino.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní