Mexiko - Panama 1:2Fotbalový Zlatý pohár začal nečekanou prohrou mexických obhájců

Los Angeles

Fotbalové mistrovství Severní a Střední Ameriky začalo nečekanou porážkou obhájců titulu. Mexičané na úvod Zlatého poháru prohráli v Los Angeles s Panamou 1:2 a ve skupině A neuspěla ani Kanada, která podlehla Martiniku 0:1.

Gabriel Torres byl autorem obou gólů Panamy.

Mexičané přijeli do Spojených států s touhou získat trofej potřetí za sebou, ale v prvním zápase narazili. Oba góly jim vstřelil Gabriel Torres, favorit dokázal skórovat jen v nastaveném čase první půle, kdy Marco Fabián vyrovnal na 1:1.

Martinik se na Zlatý pohár dostal po desetileté odmlce a zahájil ho překvapivým vítězstvím nad Kanadou. V třetí nastavené minutě ho střelou z dálky zařídil sedmatřicetiletý Fabrice Reuperné.

Ze tří základních skupin postoupí vždy nejlepší dvojice, do čtvrtfinále se dostanou i dva celky z třetích míst.