Rubriky:

Ostatní

Platini se rozhodne až za rok, zda bude kandidovat na šéfa FIFA

17. září 2013 12:05 - Dubrovník

Až příští rok se prezident UEFA Michel Platini rozhodne, zda bude kandidovat na funkci šéfa FIFA. Bývalý vynikající francouzský fotbalista je vnímán jako přirozený nástupce Seppa Blattera v roli prvního muže světového fotbalu.

 

Petr Horník, Právo

"Rozhodnu se během mistrovství světa v Brazílii nebo po něm, ale ne dřív. Ještě nevím, co budu v budoucnu dělat, takže využiju těch pár měsíců navíc k přemýšlení," uvedl Platini v Dubrovníku, kde začíná čtyřdenní jednání výkonného výboru UEFA a zástupců všech jejích 54 členských asociací.

Příští volby prezidenta FIFA jsou na programu v květnu roku 2015. Současný šéf světové federace Sepp Blatter sice před dvěma lety tvrdil, už se o funkci ucházet nebude, od té doby však svůj postoj zmírnil a naznačil, že by mohl v čele FIFA vydržet i pro páté období. V roce 2015 mu bude 79 let.

Prezidentské volby UEFA, kterou Platini vede od roku 2007, budou o dva měsíce dřív, v březnu 2015. "Je to ale až za dva roky a myslím, že by bylo egoistické udělat z toho na tuto dobu hlavní bod diskuze, když fotbal čelí mnohem důležitějším záležitostem, než jsem já a moje situace," uvedl Platini.

"Miluju UEFA a rvalo by mi to srdce jít jinou cestou. Na druhou stranu otázka (odchodu do čela FIFA) se neustále objevuje a je legitimní. Proto je pro mě důležité vzít si dost času na rozmyšlenou, abych se rozhodl správně," dodal mistr Evropy z roku 1984.

Na jednání v Dubrovníku UEFA mimo jiné oznámí jména přijatých kandidatur na pořádání mistrovství Evropy 2020. Také by měla říct, jaký je její postoj k případnému přesunu konání mistrovství světa 2022 v Kataru do zimních měsíců.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní