Canberra

Jednou jsi dole, jednou nahoře, praví známé lidové rčení o proměnlivostech života. Jeho význam dokonale poznal a naplnil fotbalový brankář australského amatérského klubu St. Kevins Old Boys v utkání 3. kola poháru státu Victoria na hřišti Parkmore. Domácím sice nejprve pomohl gigantickou hrubkou k vyrovnání, po penaltovém rozstřelu ho však spoluhráči oslavovali jako hrdinu.

Minela brankáře v Austrálii

Gólman hostí věnoval fotbalistům Parkmore ve druhé půli zápasu Dockerty Cupu vyrovnání chybou, která se po internetové síti rozletěla do celého světa. Dlouhý nákop hráče domácích až z vlastní poloviny sice zaregistroval, dokonce si křikl na spoluhráče, aby jim avizoval, že si jde pro míč.

Jenže ouha! Balón se po dopadu na trávník odrazil, obloukem váhajícího brankáře St. Kevins Old Boys přeletěl a po bezmála šedesátimetrové pouti skončil v síti. Nešťastný gólman se po míči marně natahoval! Chytil se za hlavu a v tu chvíli by se snad nejraději zahrabal pod trávník...

Nakonec se ale dočkal zadostiučinění. V penaltové loterii, kam zápas za nerozhodného stavu 1:1 po prodloužení dospěl, i s pomocí „dynamických kreací" na brankové čáře pomohl svému týmu k výhře v rozstřelu 4:2 a postupu do další fáze soutěže.

Spoluhráči zahrnuli brankáře gratulacemi a v kabině si s nimi strážce svatyně St. Kevins Old Boys náležitě vychutnal i vítězný pokřik.