Rubriky:

Ostatní

Živě

Potvrzeno! Fotbalisty Brazílie bude trénovat Carlos Dunga

22. července 2014 16:09 - Rio de Janeiro

Novým koučem brazilské fotbalové reprezentace se oficiálně stal Carlos Dunga. Padesátiletý trenér se tak vrací k národnímu týmu po čtyřech letech, Kanárky vedl už v období 2006 až 2010. Ve funkci nahrazuje Luize Felipa Scolariho.

 

Ricardo Moraes, Reuters

Dunga, rodným jménem Carlos Caetano Bledorn Verri, byl v úterý jmenován do funkce brazilskou fotbalovou federací (CBF). Na lavičce reprezentace jej čeká nelehká úloha pozvednout tým, který nenaplnil očekávání na domácím světovém šampionátu.

Fanoušky Selecao zklamal na mistrovství jak výsledek, zejména potupná semifinálová porážka od Německa 1:7, tak předváděné výkony.

Dunga coby hráč dovedl brazilskou reprezentaci v roli kapitána k titulu mistrů světa v roce 1994. Coby trenér pak získal s národním mužstvem titul na Copa América v roce 2007 a o tři roky později zlato na Poháru FIFA.

roj, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.