Rubriky:

Ostatní

Pražský fotbalový svaz podporuje projekt Můj první gól

14. září 2014 15:02 - Praha

Fotbalová asociace České republiky v září spustila kampaň Můj první gól, jejíž součástí je i již tradiční Měsíc náborů. Jedním z hlavních cílů Pražského fotbalového svazu je neustálé rozšiřování členské základny, a tak akci plně podporuje a aktivně se do ní zapojuje.

 

Petr Hloušek, Právo

V rámci Měsíce náborů za podpory FAČR a PFS se v průběhu září uskuteční v Praze čtyři speciální fotbalové eventy, které organizačně zaštítí pražské kluby. Tyto kluby na akci na svém hřišti pozvou MŠ a ZŠ (1. a 2. třída) ze svého okolí, jejichž děti si na několika stanovištích pod dohledem zkušených trenérů budou moci vyzkoušet základní fotbalové dovednosti.

Ojedinělou akci uspořádají zástupci klubu A.F.K. Slavoj Podolí Praha, kteří s ukázkou fotbalových dovedností zavítají přímo do areálu jedné ze ZŠ na Praze 4. Akce se zúčastní nejenom žáci tamní ZŠ, ale rovněž děti z blízkých MŠ a ZŠ.

Mimo podpory akce Můj první gól a pod ní spadající Měsíc náborů však bude Pražský fotbalový svaz pokračovat ve své náborové kampani Můj první klub. V jejím rámci bude opět probíhat soutěž „Vyfoť se a získej míč", díky které mohou začínající fotbalisté získat míč pro své první přihrávky a góly na zeleném trávníku.

„Prostřednictvím kampaně se snažíme přitáhnout pozornost rodičů směrem k fotbalu při výběru sportu pro své dítě a usnadnit proces přihlášení začínajícího sportovce do fotbalového klubu," říká Dušan Svoboda, předseda Pražského fotbalového svazu.

Přehled akcí, které se budou konat v Praze v rámci Měsíce náborů  
Datum Místo konání Klub (organizátor)
12.9.2014 hřiště TJ ABC Braník – Za Mlýnem 1774/12, Praha 4 TJ ABC Braník
17.9.2014 hřiště SK Ďáblice – Kokořínská ul. 400/34, Praha 8 SK Ďáblice
18.9.2014 ZŠ Poláčková – Poláčkova 1067, Praha 4 A.F.K. Slavoj Podolí Praha
24.9.2014 hřiště FC Háje – K Jezeru 2, Praha 4 FC Háje

Zapojili se i Šebrle a Sionko

Stěžejními prvky této snahy jsou především aplikace na webu www.mujprvniklub.cz , díky kterým mohou rodiče podle místa bydliště vyhledat svému dítěti nejbližší fotbalový klub či v náborovém kalendáři najít konkrétní termín náboru daného klubu. Prostřednictvím náborového kalendáře rovněž Pražský fotbalový svaz pomáhá menším klubům, které pokud mají zájem, mohou prezentovat své náborové akce a to včetně různých letáků či plakátů.

Jednou z hlavních tváří kampaně v letošním roce je i Roman Šebrle, jehož syn Štěpán obléká dres pražské Dukly. „Sport je perfektní, podobně působí i kultura. Vím, že je dnes těžké přivést děti ke sportu, ale právě fotbal mi v tomhle ohledu přijde ideální. Stačí míč a kopačky. To dnes má každý," říká bývalý desetibojař.

Vést děti ke sportu a zejména k fotbalu doporučuje rodičům i Libor Sionko. „Děti bude sport držet dál od problémů dnešní doby. Navíc pohyb ještě nikdy nikomu neublížil, naopak podpoří svou kondici, zdatnost a imunitní systém. To je to hlavní, udržet děti zdravé. Kdo se nehýbe, má to většinou těžké i v životě. Já bych chtěl opravdu všechny pozvat, aby děti dali na fotbal," dodává čtyřnásobný republikový mistr, jehož syn dnes také obléká sparťanský dres.

dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní