Rubriky:

Ostatní

Podle Zwanzigera MS 2022 v Kataru nebude. Klimatické podmínky představují velké zdravotní riziko, tvrdí

22. září 2014 11:35 - Berlín

Člen výkonného výboru FIFA Theo Zwanziger očekává, že fotbalové mistrovství světa v roce 2022 se v Kataru konat nebude. Podle bývalého předsedy Německého fotbalového svazu představují klimatické podmínky v emirátu v Perském zálivu pro hráče a fanoušky příliš velké zdravotní riziko.

 

Ed Mulholland, Reuters

"Osobně se domnívám, že MS 2022 se nakonec v Kataru neuskuteční," citoval Zwanzigera německý Sport Bild Plus. "Lékaři říkají - a to jsem nechal zaprotokolovat - že si nemohou vzít na odpovědnost, aby se v létě za takových podmínek konalo mistrovství světa."

Organizátoři tvrdí, že letní padesátistupňová vedra v Kataru by hráči nepocítili díky klimatizovaným stadionům, podle Zwanzigera to ale nestačí. "Šampionát se neodehrává jen na stadionech. Přijedou fanoušci z celého světa. Jediný případ ohrožení na životě by vedl k zahájení řízení ze strany státního zastupitelství. Za to by nikdo z výkonného výboru FIFA nechtěl být zodpovědný," řekl Zwanziger. Řešením by mohlo být pouze přesunutí turnaje do zimních měsíců, to však nemá šanci projít kvůli odporu evropských lig.

Volba Kataru je terčem kritiky od samého počátku. Země nemá fotbalovou tradici, tamní firmy čelí při přípravě staveb pro MS obvinění z otrokářských praktik a vykořisťování dělníků a navíc panuje podezření, že výhru Kataru při hlasování v roce 2010 ovlivnily úplatky. Letos v lednu prezident FIFA Sepp Blatter poprvé přiznal, že udělení šampionátu Kataru byla chyba.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní