Rubriky:

Ostatní

Živě

Další gólman napodobil Neuerovy kousky mimo vápno. A šlo mu to náramně

17. dubna 2015 07:46 - Mexico City

Německý mistr světa Manuel Neuer je známý svými kousky mimo pokutové území a z fleku by mohl hrát stopera. Čas od času se najde jiný brankář, který ho napodobuje. Některým gólmanům to vychází, jiným nikoliv. Argentinec Nahuel Guzmán je první případ, v mexické lize se vydal až k autové čáře a obešel dva atakující protihráče, než ho zastavil hvizd rozhodčího.

Devětadvacetiletý brankář, který vyrůstal v Newell's Old Boys, tedy ve stejném klubu, jako Lionel Messi, si udělal pěkný výlet. Po hodině hry opustil svůj prostor a zamířil až k autové čáře pro nakopnutý míč, prostor mu museli dělat i vlastní obránci.

Pak to přišlo. Gólman týmu Tigres obešel jednoho atakujícího protivníka a nepáral se ani s dalším soupeřem. Jeho kousky zastavil až před půlící čarou hvizd sudího, Guzmán totiž s míčem o kousek překročil vymezené území. Byl to jeden z mála světlých momentů hráčů Tigres v zápase, kteří na hřišti Cruz Azulu prohráli 0:2.

jis, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.