Rubriky:

Ostatní

Uruguayská hráčská asociace chce po FIFA zrušení Suárezova trestu

29. května 2015 12:30 - Montevideo

Uruguayská hráčská asociace (MUFP) vzhledem k vyšetřování korupční aféry ve FIFA požádá Mezinárodní fotbalovou federaci o zrušení trestu pro Luise Suáreze. Útočník Barcelony dostal devítizápasový reprezentační distanc za kousnutí Itala Giorgia Chielliniho na loňském mistrovství světa.

 

Paul Hanna, Reuters

"Nedávno zveřejněná fakta vrhají na rozhodnutí FIFA z posledních let stín podezření," řekl agentuře Reuters právní zástupce asociace Ernesto Liotti. "Nemáme žádný důkaz, že trest byl udělen v rámci nezákonného jednání, ale nikdo nám nemůže garantovat ani opak," doplnil Liotti.

Řekl, že jeden ze zadržených funkcionářů FIFA - suspendovaný prezident venezuelské federace Rafael Esquivel - byl členem disciplinární komise, která rozhodla o trestu pro uruguayského reprezentanta. Podle twitteru MUFP byl Suárez "nepochybně obětí této údajné korupce".

Osmadvacetiletý bývalý fotbalista Liverpoolu dostal za kousnutí Chielliniho do ramena od FIFA rekordní trest, jehož délku pak potvrdil i arbitrážní soud CAS. Čtyřměsíční zákaz činnosti na klubové úrovni už si Suárez odpykal na začátku sezony v Barceloně, ale stále nemůže hrát v oficiálních utkáních za Uruguay a má přijít i o červnové mistrovství Jižní Ameriky.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní