Rubriky:

Ostatní

NY Cosmos jako první americký tým od roku 1978 hrál na Kubě

3. června 2015 13:08 - Havana

Fotbalisté New York Cosmos jako první americký profesionální tým od roku 1978 sehráli zápas na Kubě, kde porazili domácí reprezentaci 4:1. Úterní přípravné utkání bylo dalším krokem v uvolňování napětí mezi dlouholetými politickými rivaly.

 

Stringer, Reuters

Původní newyorský klub Cosmos proslavil v sedmdesátých letech minulého století Brazilec Pelé. Čtyřiasedmdesátiletý legendární fotbalista měl v Havaně provést symbolický úvodní výkop, ale v tom mu zabránil nepřetržitý silný déšť.

Hráči účastníka druhé severoamerické ligy i s bývalým španělským kanonýrem Realu Madrid Raúlem nad kubánským výběrem dominovali a od fanoušků si vysloužili bouřlivý aplaus. "Cítil jsem, že atmosféra ze strany fanoušků byla fenomenální. Každý se nás snažil podporovat a myslím, že to byl velký den," řekl útočník Cosmosu a autor dvou branek Lucky Mksona.

Na Kubě, kde je národním sportem číslo jedna baseball, se z amerických mužstev naposledy představil před téměř 40 lety již zaniklý fotbalový celek Chicago Sting. Tehdejší prezident USA Jimmy Carter se tím pokusil zlepšit vztahy obou zemí.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní