Chile - Ekvádor 2:0Chilané si na úvod Copa América poradili s Ekvádorem

Santiago

Fotbalisté Chile zahájili jihoamerické mistrovství Copa América hladkou výhrou 2:0 nad Ekvádorem. Fotbalisté La Roja udrželi na domácím stadiónu Nacional v metropoli Santiagu bez problémů čisté konto, o své výhře však rozhodli až ve druhé půli po trefách Vidala z penalty a střídajícího Vargase.

Záložník Chile Arturo Vidal slaví vstřelený gól v zahajovacím utkání Copa América proti Ekvádoru.

Ekvádor vyslal za celý zápas jen jedinou střelu na branku letošního vítěze Ligy mistrů Claudia Brava, po celý průběh zápasu navíc za chilským výkonem výrazně zaostával. Domácí fotbalisty, kteří měli značnou převahu v držení míče, ale spasila až nařízená penalta po faulu Bolaňose na Vidala. Záložník Juventusu ji v 67. minutě pohodlně proměnil.

Definitivní podobu výsledku dal střídající útočník Eduardo Vargas. Pětadvacetiletý kmenový hráč Neapole šest minut před koncem využil pasu od Alexise Sáncheze a sám před ekvádorským brankářem Domínguezem nezaváhal.

Jako další se na Copa América představí Mexiko s Bolívií, jejich duel je na programu v noci na sobotu od 1:30 SELČ.