USA - Kolumbie 2:0Wambachová nedala penaltu, ale Američanky na MS pokračují

Edmonton

Fotbalistky USA porazily v osmifinále mistrovství světa v Kanadě Kolumbii 2:0 a ve čtvrtfinále se utkají s Čínou. Dvojnásobné světové šampionky se prosadily až v druhém poločase v době, kde jejich soupeřky hrály v deseti po vyloučení brankářky Cataliny Pérezové.

Americká fotbalistka Abby Wambachová (20) při penaltě proti Kolumbii na MS v edmontonu.

Její faul na Alex Morganovou mohla potrestat z penalty americká hvězda Abby Wambachová, ale minula branku. Krátce nato už šly Američanky do vedení zásluhou Morganové, druhý gól přidala z další nařízené penalty Carli Lloydová. Výběr USA neinkasoval už 333 minut.

Kapitánka Wambachová si po zápase stěžovala na francouzskou rozhodčí Stephanii Frappartovou, jež dala žluté karty Megan Rapinoeovou a Lauren Holidayové, které tak zmeškají čtvrtfinále. "Nevím, za co je dostaly. Vypadalo to, že jim je dává schválně, že věděla, že pak budou sedět," řekla.

V dalším pondělním zápase Anglie zdolala Norsko 2:1 a ve čtvrtfinále bude hrát s domácí Kanadou.