Rubriky:

Ostatní

Uruguayskému fotbalovému funkcionáři zabavili devět nemovitostí

25. června 2015 20:55 - Montevideo

Uruguayský soud zabavil devět nemovitostí patřících viceprezidentovi FIFA Eugeniu Figueredovi, jenž je jedním ze zatčených a obviněných v rozsáhlé korupční kauze kolem mezinárodní fotbalové federace. Bývalý prezident uruguayského svazu a zastřešující jihoamerické organizace CONMEBOL kvůli obvinění z korupce a úplatkářství čelí vydání do Spojených států amerických.

 

Arnd Wiegmann, Reuters

Soud zabavil třiaosmdesátiletému Figueredovi nemovitosti v celkové hodnotě pět milionů dolarů (121 miliónů korun). Čtyři se nacházejí v luxusním přímořském letovisku Punta del Este, zbylých pět je v nejlukrativnějších oblastech metropole Montevidea.

Figueredo je jedním ze 14 současných či bývalých funkcionářů FIFA a manažerů obviněných americkými úřady z korupce a dalších kriminálních činů, jež zahrnovaly více než 150 miliónů dolarů na úplatcích. Zatčen byl 27. května v Curychu.

Figuereda už loni začali v Uruguayi vyšetřovat kvůli podezření z machinací s televizními právy na Pohár osvoboditelů a další významnou jihoamerickou soutěž Copa Sudamericana.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní