Rubriky:

Ostatní

Brazílie - Paraguay 1:1, penalty 3:4

Brazílie je venku! Copa América pro ni končí už ve čtvrtfinále

28. června 2015 08:08 - Concepción
(Aktualizováno: 28. června 2015 08:58)

Brazilci chtěli odčinit neúspěch na loňském domácím mistrovství světa, místo toho se loučí s jihoamerickým fotbalovým šampionátem už ve čtvrtfinále. Svěřenci Carlose Dungy v řádné hrací době hráli s Paraguayí nerozhodně 1:1, v penaltách však uspěl soupeř v poměru 4:3. Paraguay tak bude hrát v semifinále s Argentinou, druhou dvojici tvoří Chile a Peru.

 

Luis Hidalgo, ČTK/AP

Brazílie s Paraguayí si zopakovaly čtvrtfinálový souboj z minulého ročníku turnaje a se stejným výsledkem. Také v roce 2007 Paraguay vyhrála na penalty a poté došla až do finále, v němž nestačila na Uruguay.

Sobotní zápas začali lépe Brazilci, které poslal po čtvrthodině do vedení Robinho po vydařené kombinaci několika hráčů a centru Daniho Alvese. V 72. minutě vyrovnal Derlis González z penalty nařízené za hru rukou Thiaga Silvy. González pak proměnil i rozhodující pokutový kop v rozstřelu, v němž na brazilské straně neuspěli Everton Ribeiro a Douglas Costa.

"Škoda, že naše hra šla ve druhém poločase tak dolů. Měli jsme šance zápas rozhodnout, ale nepovedlo se a pak jsme dostali gól po hloupé chybě," řekl Robinho. "Paraguay při vší úctě nepatří mezi špičkové týmy."

Brazilci utrpěli teprve druhou porážku pod vedením trenéra Dungy, který převzal reprezentaci po loňském mistrovství světa, které pro "kanárky" skončilo v semifinále potupným debaklem 1:7 s Německem. Podle kouče se na sobotním neúspěchu podepsaly zdravotní potíže velké části týmu.

"Není to výmluva, ale patnáct hráčů se v týdnu potýkalo s virózou a museli jsme omezit přípravu. V dnešním zápase hrála klíčovou roli rychlost a ta nám v závěru chyběla," řekl Dunga.

Copa América, fotbalové mistrovství Jižní Ameriky v Chile
Čtvrtfinále (Concepción):
Brazílie - Paraguay 1:1 (1:0), 3:4 na penalty
Branky: 15. Robinho - 72. D. González.
ČTK, Sport.cz

Zrušit