Rubriky:

Ostatní

Plážoví fotbalisté obsadili v Estonsku skvělé třetí místo

28. srpna 2015 12:22 - Praha

Česká reprezentace v plážovém fotbalu má za sebou úspěšné vystoupení na finálovém turnaji Evropské ligy. V divizi B totiž nečekaně, ale zaslouženě obsadila senzační třetí příčku. „Je jasné, že po skončení turnaje se bude mluvit o tom, že jsme s tím počítali a je škoda, že nám o kousek uteklo finále. Ale popravdě řečeno, před turnajem bychom byli moc rádi za každý bod, protože skupina byla nejtěžší za poslední ročníky,“ řekl předseda subkomise plážové kopané Jan Dámec.

 

BS Bohemians 1905

Český tým v letošním roce prošel hráčskou obměnou. Jeho hlavním cílem tak bylo zapracování mladých fotbalistů a příprava na rok 2016, kdy se bude konat kvalifikace na mistrovství světa. „Upřímně mám radost, že se podařilo již v této sezóně zapracovat na novém systému a zapojit více hráčů ze Superligy. V širší nominaci dostali šanci i hráči z kempů a nižších soutěží, takže věřím, že úspěch bude odrazovým můstkem v následující sezóně a objeví se další kvalitní hráči, aby si trenér mohl vybrat nejlepší tým," doufá Dámec.

V estonském městě Pärnu měl český výběr hrajícího trenéra Martina Chalupy za soupeře Turecko, Ázerbajdžán a Rumunsko. Byl tedy pasován do role outsidera. Jenomže této roli se vzepřel a po dvou kolech byl neporažen. Najednou tedy mohl pomýšlet na účast ve finále divize B! „Již od kvalifikačního zápasu s Tureckem v Maďarsku bylo vidět, že tým se sehrává a mohl by překvapit. To, že se opravdu tak stane, jsem začal věřit od druhé třetiny s Tureckem, kdy se perfektní disciplínou a dodržováním taktiky kluci postarali o první překvapení finálového turnaje," líčí své pocity Jan Dámec.

Štěstí v bitvě s Anglií

Češi nakonec skončili v základní skupině druzí, když je od finále dělil jediný gól. Těsná porážka od Rumunska je posunula do boje o konečné třetí místo. V něm vyzvali Anglii. „Styl, kterým náš tým hraje, je velmi náročný, což bylo v zápase o třetí místo vidět. Hráčům již docházely síly, ale k týmu patří i štěstí, které se projevilo, když jsme přežili v závěru dvě tyčky. Penalty naši zkušení hráči proměnili a bylo rozhodnuto," popisuje závěrečný duel Čechů na turnaji.

Poslední letošní akce české reprezentace v plážovém fotbalu tedy skončila velkým úspěchem. Sezóna však ještě nekončí. V Praze bude dohrána dvěma koly Regionální liga a v listopadu se uskuteční velký mezinárodní klubový turnaj, jehož součástí bude i turnaj ženských národních týmů.

„Jsem moc rád za letošní úspěchy (1. místo v Linzi a 3. místo v Pärnu). Vidím, že se podařilo pravidelným tréninkem využít potenciálu týmu již v této sezóně. Nyní bychom ještě chtěli připravit tým do 23 let, kde nám zatím chybí trenér, abychom mohli vychovávat pro seniorskou reprezentaci další hráče. To samé se týká i ženského národního týmu. Pokud se tedy podaří zajistit realizační týmy pro všechny tři reprezentační týmy, pak se směle můžeme posouvat v žebříčku stále výš. A plážový fotbal bude v ČR jen rozkvétat," ujišťuje Dámec.

dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní