Ostatní

Patnáctiletý reprezentant debutoval po boku bratra v dresu Žižkova

28. března 2016 11:16 - Praha

Viktoria Žižkov v neděli zdolala Kolín 2:0 a učinila tak další důležitý krok ve hře o postup do druhé ligy. Diváky na stadiónu pod vysílačem zaujala mimo jiné útočná dvojice, která se ke konci utkání objevila na hřišti v červenobílých dresech. Vedle Václava Klána, jenž už nasbíral prvoligové minuty ve Zbrojovce Brno, se postavil jeho teprve patnáctiletý bratr Martin.

František Borek, Facebook

Vysoký hrotový útočník, jenž je členem reprezentační šestnáctky, se podíval do hry v 88. minutě, kdy nahradil Vojtěcha Geberta a doplnil vepředu svého bratra Václava. Zatímco starší z bratrů už má na kontě i dva ligové starty, mladší se v neděli dočkal své soutěžní premiéry mezi dospělými.

Útočník hostující z Motorletu zatím po zimní přestávce hrál jen za žižkovský A-dorost pod vedením trenéra Petra Mikolandy. Podle webu 90-minut.cz se navíc k bratrské dvojici v klubu připojil i otec Václav Klán starší, jenž se stal jedním ze sponzorů Viktorie.

„Martin je v reprezentaci U16 a vidíme v něm proto velký potenciál," vysvětlil trenér Zdeněk Hašek, proč dává příležitost tak mladému fotbalistovi.

Žižkovu se zatím na jaře daří, vyhrál tři ze čtyř střetnutí, body ztratil pouze remízou v Převýšově. Stále tak živí naději na postup do druhé nejvyšší soutěže, z níž byl před necelým rokem vyřazen kvůli finančním potížím. Momentálně se nachází na páté příčce se čtyřbodovou ztrátou na první Chrudim, ta má však odehráno o zápas méně.