Rubriky:

Ostatní

Neznámí Skotové překonali rekord Ajaxu! Van der Sar poslal pivo: Dejte si na nás

8. listopadu 2016 10:46 - Glasgow

Hrají téměř pralesní ligu, ale o víkendu získali díky svým výsledkům celosvětový ohlas. Fotbalisté East Kilbride z páté skotské ligy vyhráli 27. ligové utkání za sebou a překonali rekord Ajaxu. Od amsterdamského celku, který v ročníku 1971/72 zvítězil ve 26 zápasech v řadě, za to dostali dodávku se 27 basami piva.

Kilbride rekord stanovilo v sobotu, kdy si poradilo 3:1 s BSC Glasgow. Hned po zápase přijelo přímo na trávník auto, které kromě piva přivezlo také pozdrav od marketingového ředitele Ajaxu a bývalého brankáře nizozemské reprezentace Edwina van der Sara.

"Jménem Ajaxu gratuluji East Kilbride ke skvělé sérii 27 výher a překonání rekordu Ajaxu," vzkázal někdejší gólman Ajaxu, Juventusu nebo Manchesteru United. "Dejte si na nás pivo. Nebo si jich dejte 27. Na zdraví," přidal Van der Sar.

"Ajax se k nám choval s obrovským respektem. Párkrát se o nás zmínili na Twitteru, ale poslat sedmadvacet bas piva a dvě lahve šampaňského je opravdu něco výjimečného. Rád bych jim moc poděkoval," citoval server BBC trenéra East Kilbride Martina Lauchlana.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní