Maribor - Chrudim 1:4Chrudim udržela teoretickou šanci na postup

Maribor

Futsalisté Chrudimi ve druhém utkání elitní fáze Futsal Cupu porazili domácí Maribor 4:1 a udrželi teoretickou šanci na postup do Final Four. Český mistr už situaci nemá ve svých rukou. V závěrečném sobotním duelu skupiny potřebuje vedle výrazné výhry nad srbským Kragujevacem také porážku dosud stoprocentního Interu s Mariborem.

Chrudim oproti středečnímu zápasu se španělským favoritem Interem (0:2) začala výborně a v páté minuty otevřela skóre gólem Záruby. Deset vteřin před pauzou vyrovnal Škorič, ale druhá půle patřila ERA-PACKu.

Na začátku se v krátkém sledu trefili Max s kapitánem Rešetárem. Ve 39. minutě Záruba přidal svou druhou trefu a těsně před koncem měl nadosah hattrick, jenže penaltu mu vyrazil brankář Puškar.

Do Final Four postoupí pouze vítěz skupiny, Východočeši se ještě nikdy v historii mezi nejlepší čtyřku soutěže neprobojovali.