Česko - Bulharsko 1:0Češi porazili na ME v malém fotbalu Bulhary a jsou ve čtvrtfinále

Brno

Čeští reprezentanti v malém fotbalu porazili na mistrovství Evropy v Brně v osmifinále Bulharsko 1:0, jedinou branku vstřelil ve 32. minutě Patrik Levčík. Ve čtvrtfinále se střetnou s vítězem zápasu Bosna - Chorvatsko.

I když se český tým snažil hodně útočit, akce většinou končily na pozorné obraně. Nejslibnější šanci měl v prvním poločase Bednář, jehož střelu stačil bulharský obránce v poslední chvíli vykopnout před brankovou čárou. Skóre se změnilo jen po akci Bira s Koudelkou, který našel volného Levčíka a ten levačkou překonal brankáře Malinova.

"Soupeř byl hodně nepříjemný v obraně, nedokázali jsme se kombinační hrou dostat do šancí. Byli jsme už nervózní, z vítězství a další cesty turnajem máme velkou radost," řekl novinářům střelec gólu Levčík.