Baník v Poháru ČMFS končí, vyřadil ho Frýdek-Místek

Fotbalisté Baníku Ostrava vypadli z Poháru ČMFS na hřišti Frýdku-Místku, který hraje jen MSFL. Mužstvo, které v tomto ligovém ročníku ještě neokusilo hořkost porážky, se muselo sklonit před soupeřem, hrajícím o dvě soutěže níž. Baník prohrál 0:2 a po Sigmě Olomouc je druhým ligovým klubem, který v poháru končí už ve druhém kole.

Frýdek-Místek zařídil největší překvapení druhého kola Poháru ČMFS společně s ostravským Bystroňem, který díky vlastní brance rozvlnil síť Baníku poprvé. Druhý zásah pak přidal domácí Němec.

Obě pražská „S“ nenechala nic náhodě a již po poločase si nad svými soupeři vytvořila dostatečný náskok a nakonec bez problémů postoupila. Aktuálně první tým ligy, pražská Slavia, zavítal do Velkých Karlovic a nechtěl nic ponechat náhodě. Svědčila o tom základní jedenáctka, ve které nechyběli hráči, na které bude kouč Jarolím sázet i v Lize mistrů. Ať už to je Brabec, Tavarez, Belaid nebo Šenkeřík.

Zbývající program 2. kola:
6. září: 17:00 Dvůr Králové - Bohemians 1905, Varnsdorf - Most, Nový Bydžov - Jablonec 97, Vlašim - Viktoria Žižkov,
12. září: 17:00 Třinec - Zlín, Krč - Příbram,
19. září: 16:30 Bohemians Praha - Kladno

Právě posledně jmenovaný byl prvním střelcem utkání, když se trefil po přihrávce Volešáka. Do poločasu přidal dva zásahy ještě Brazilec Gaúcho. Ve své režii dohráli sešívání toto utkání, což dokumentovala branka na 4:0 po technické střele Volešáka.

Sparta si přijela pro postup do dalšího kola Poháru ČMFS do Sokolova, které hraje druhou českou nejvyšší soutěž. V utkání se letenští hráči zaradovali již v 7. minutě, kdy stav skóre poprvé změnil útočník Došek, do půle pak přidal pojistku Slepička. Ve druhém poločase zvyšoval střelou k tyči Limberský a Sylvestre z penalty zvyšoval již na 4:0. Poté se diváci dočkali ještě branek na obou stranách a konečný stav utkání byl 5:1 pro hostující Spartu.

Střelecké hody byly k vidění v Mutěnicích

Stejným výsledkem ve středu hráči Mladé Boleslavi přehráli Libiš a střelecké hody zažili také fanoušci v Mutěnicích. Aktuálně vedoucí tým MSFL přivítal na svém hřišti fotbalisty Brna. Za kratší konec v průběhu zápasu vždy tahali domácí, když se jim dokonce v druhém poločasu podařilo vyrovnat skóre na 3:3. Což ovšem nevydrželo dlouho a hostující Okleštěk zvyšoval na konečných 4:3 pro Brno.

Plzeň porazila hladce Klatovy 3:0  a ještě snazší práci měli fotbalisté z Teplic, kteří zvítězili na hříšti Vilémova dokonce 4:0. V Horažďovicích se fanoušci velkého počtu branek nedočkali, České Budějovice odvezly jen těsné vítězství 1:0. O gól více vstřelili fotbalisté Liberce na půdě Čáslavi. Hosty z lavičky již vedl také nový asistent trenéra Radim Nečas a jeho svěřenci jej postupem do dalšího kola jistě potěšili.

Pohár ČMFS - 2.kolo
Mutěnice - Brno 3:4 (1:3)
Branky: 20. Bubenko, 57. Bílek z pen., 68. Obal - 5., 13. Wagner, 23. Pacanda, 71. Okleštěk. Rozhodčí: Možíš - Kordula, Goňa.
Sestava Brna: Lejsal - Kuncl, Červínek (71. Živný), Pavlík, Siegl - Besta (66. Hanák), Večeřa, Polách, Okleštěk - Pacanda (86. Smutný), Wagner. Trenér: Uličný
Horažďovice - České Budějovice 0:1 (0:1)
Branka: 1. Vozábal. Rozhodčí: Moláček - Zlámal, Lhoták. Diváci: 600
Sestava Č. Budějovic: Křížek - Plocek, Horejš, Hunal (59. Hílek), Šmíd (46. Jungr, 51. Mrkvička) - Plichta, Vozábal, Jungr, Homoláč - Adamec, Stráský. Trenér: Straka.
Čáslav - Liberec 0:2 (0:2)
Branky: 13. Nezmar, 44. Bejbl. Rozhodčí: Kocián - Hojsík, Jiřík. Diváci: 1052.
Sestava Liberce: Hauzr - Krátký, Košťál, Petrouš, Liška - Hudson (90. Jirouš), Bílek (21. Bejbl, 59. T. Frejlach), Hochmeister, Papoušek - Dohnálek, Nezmar. Trenér: Zach
Vilémov - Teplic 0:4 (0:2)
Branky: 27. Lukáš, 38. a 57. Gašparík. 88. Hašek. Rozhodčí: Příhoda - Teuber, Štěrba. Diváci: 921.
Sestava Teplic: Belic - Merzič, Lukáš (73. Ljevakovič), Klein, Rosa - Hašek, Sabou, Doležal (82. Veverka), Gašparík - Smíšek (61. Benát), Mareš. Trenér: Klucký
Libiš - Ml.Boleslav 1:5 (1:5)
Branky: 41. Pochman z pen. - 32. a 33. Holub, 16. Rajnoch, 22. Kalina, 29. Kysela. Rozhodčí: Jílek - Ubias, Douda. Diváci: 450.
Sestava Mladé Boleslavi: Pižanowski - Sedláček (46. Voříšek), Rolko, Kopic, Hrdlička (61. Brunclík) - Mendy, Rajnoch, Matějovský, Kalina - Kysela, Holub (46. Táborský). Trenér: Ščasný
Fotbal Frýdek-Místek - Baník Ostrava 2:0 (2:0)
Branky: 12. Bystroň vlastní, 30. Němec. Rozhodčí: Racek - Handlíř, Drastík. Diváci: 4775.
Sestava Ostravy: Vašek - Metelka, Ricka, Bystroň, Tchuř (73. Přecechtěl) - Varadi (46. Čoupek), Marek, Otepka, Mičola (60. Vrťo) - Zeher, Magera.
Klatovy - Plzeň 0:3 (0:2)
Branky: 5. Psohlavec, 41. Trapp, 70. Jarolím. Rozhodčí: Královec - Ardeleánu, Urban. Diváci: 900
Sestava Plzně: Ilizi - Halama, Müller, Zakopal, Šíma - Malcharek (74. Vaculík), Trapp, Jarolím, Róth (46. Vrzal)- T. Krbeček, Psohlavec (58. Brožík). Trenér: Levý
Sokolov - Sparta 1:5 (0:2)
Branky: 85. Salák - 7. Došek, 25. Slepička, 66. Limberský, 80. Sylvestre z pen., 89. Kolář Rozhodčí: Franěk - Pospíšil, R. Hrubeš. Diváci: 6180.
Sestava Sparty: Kozáčik - Limberský, Řepka, Hušek, Kadlec - Rezek, Horváth (58. Sylvestre), Abraham, Matušovič (76. Kisel) - Slepička, Došek (70. Kolář). Trenér: Bílek
Velké Karlovice - Slavia Praha 0:4 (0:2)
Branky: 20. Šenkeřík, 29. a 41. Gaúcho, 70. Volešák. Rozhodčí: Matějek - Filgas, Kubáň. Diváci: 1950.
Sestava Slavie: Vorel - Dřížďal, Brabec, Šourek, Hubáček - Volešák (72. Costa), Tavares (80. Kopřiva), Belaid, Jablonský - Gaúcho, Šenkeřík (65. Černý). Trenér: Vrabec
Fulnek - Vítkovice 5:3 (3:2)
Branky: 18. a 34. Koštuřík, 58. a 89. Smetana, 2. Lukaštík - 14. Ditrich, 35. Jandík, 85. Kroker. Rozhodčí: Mikel. Diváci: 200.
Vyšehrad - Dukla Praha 0:3 (0:0)
Branky: 70. a 74. Böhm, 54. Pokorný. Rozhodčí: Kovařík. Diváci: 350.
Uničov - 1. FC Slovácko 0:3 (0:1)
Branky: 20. Sloboda, 75. Lysoněk, 76. Šultes. Rozhodčí: Szarowski. ČK: 74. Čtvrtníček (Slovácko). Diváci: 300.
Živanice - Hradec Králové 1:3 (0:1)
Branky: 63. Hájek - 11. Krejcar, 62. Rezek, 89. Vodehnal. Rozhodčí: Moudrý. Diváci: 400.
Kroměříž - 1. HFK Olomouc 0:1 (0:0)
Branka: 86. Korčián. Rozhodčí: Hájek. Diváci: 200.
Dobrovice - Kolín 1:2 (0:0)
Branky: 75. Matějovský - 68. a 79. z pen. Kocourek. Rozhodčí: Vlasjuk. Diváci: 190.
Chomutov - Vejprnice 4:0 (2:0)
Branky: 35., 48. a 82. Skota, 25. Eiselt. Rozhodčí: Melničuk. Diváci: 150.
Nový Bor - Union Cheb 0:2 (0:1)
Branky: 44. Škantár, 67. Čížek. Rozhodčí: Wencl. Diváci: 130.
Břeclav - Bystrc 1:0 (0:0)
Branka: 82. Schwarz z pen. Rozhodčí: Býma. Diváci: 200.
Program 3. kola (26. září)
Dukla Praha - Sparta Praha, SK Líšeň - Slavia Praha, Jihlava - 1. FC Brno, Cheb - Dynamo České Budějovice, Rýmařov - Slovan Liberec, HFK Olomouc - FK Teplice, Slovácko - Zlín (Třinec), Kolín - FK Mladá Boleslav, Konice - Fulnek, Karviná - Frýdek-Místek, Krč (Příbram) - Viktoria Plzeň, Hradec Králové - Kladno (Bohemians Praha), Třeboň - Jablonec (Nový Bydžov), Náchod-Deštné - Viktoria Žižkov (Vlašim), Břeclav - Bohemians 1905 (Dvůr Králové), Chomutov - Most (Varnsdorf)