Rubriky:

MOL Cup

Slavia a Sparta se utkají již ve čtvrtfinále fotbalového poháru

4. prosince 2009 12:59 - PRAHA

Ve čtvrtfinále fotbalového Ondrášovka Cupu na sebe narazí Slavia se Spartou. Rozhodlo o tom páteční losování v Praze, ale oba rivalové s jeho průběhem nesouhlasí. Vydali společné prohlášení, v němž tvrdí, že podle soutěžního řádu měly být Sparta i Slavia nasazeny, a zvažují protest. Ředitel profesionálního fotbalu Ivo Lubas je přesvědčen, že losování bylo v pořádku.

 

Petr Horník, Právo

Další dvojice tvoří Teplice - Jablonec, Liberec - Olomouc a Plzeň - Příbram. První zápasy se hrají 31. března, odvety jsou na programu 7. dubna.

O podobě čtvrtfinále rozhodla ruka československého internacionála Karola Dobiáše. Ten jako první vytáhl z osudí jméno vedoucího týmu první ligy a obhájce pohárové trofeje Teplic a k nim přilosoval čtvrtý Jablonec. Když Slavii přisoudil za soupeře Spartu, tváře zástupců obou klubů zkameněly.

"Jediná výhoda je, že začátkem jara Spartu třikrát porazíme," žertoval bezprostředně po losu ředitel Slavie Petr Doležal. Hned po skončení pohárového dvojzápasu na sebe oba velcí soupeři narazí znovu v utkání 24. kola první ligy, které se bude hrát 10. dubna na Letné. Místopředseda představenstva Sparty Dušan Svoboda odmítl výsledek losu komentovat a odešel.

V odpoledních hodinách však představitelé obou pražských klubů vydali prohlášení, v němž poukazují na to, že losování bylo v rozporu s rozpisem soutěží Českomoravského fotbalového svazu. "V rozpisu soutěže se uvádí, že od osmifinále se losují herní dvojice, přičemž kluby jsou nasazeny podle úrovně soutěže a umístění v této soutěži," stojí ve společném prohlášení.

Formulace rozpisu není šťastná

Pražská "S" zastávají názor, že podle výsledků minulé sezóny měly být ve čtvrtfinále nasazeny Slavia, Sparta, Liberec a Olomouc. "Ve výsledku se tak již ve čtvrtfinálovém kole utkají dva nejlepší týmy uplynulého ročníku ligy, což považujeme za velmi nešťastný krok," konstatuje se v prohlášení.

Šéf profesionálního fotbalu Ivo Lubas připustil, že formulace v soutěžním rozpisu není šťastná. "Diskutovali jsme to dlouho a nakonec šest klubů se přiklonilo k tomu, aby se losovalo z jednoho koše bez nasazení jako v celé Evropě," vysvětlil Lubas. Nasazení si tedy přály jen Sparta a Slavia.

Vítěz Ondrášovka Cupu bude hrát předkolo Evropské ligy. Pokud se vítězem poháru stane klub, který zároveň získá titul, přejde toto právo na poraženého finalistu.

 

Program čtvrtfinále (31. března/7. dubna):
Teplice - Jablonec, Slavia - Sparta, Liberec - Olomouc, Plzeň - Příbram.

ČTK

Zrušit


Časová osa: MOL Cup

Filtr článků - MOL Cup