Hradec s obtížemi přešel přes Vltavín do 3. kola Ondrášovka Cupu

Fotbalisté Hradce Králové postoupili do 3. kola Ondrášovka Cupu. V dnešním duelu 2. kola porazili v Praze třetiligový Loko Vltavín 2:1 po gólech Radka Gulajeva a Romana Fischera, který v 73. minutě zápas rozhodl.

Trenér Hradce Václav Kotal nasadil sestavu složenou převážně z náhradníků. I proto Vltavín, který v přípravě překvapivě porazil Spartu, kladl dlouho odpor. Až v 51. minutě se prosadil dvaadvacetiletý útočník Gulajev. Velký podíl na jeho gólu však měl Zelený, který našel Gulajeva před prázdnou brankou.

Domácí však nesložili zbraně a povedlo se jim vyrovnat. Brankáře úspěšné české reprezentace do 19 let Koubka propálil z 20 metrů Zelenka. Hradec však zachránil kapitán Fischer, který si naběhl za obranu a zařídil postupový gól.

Hradec se tak stal prvním ligovým účastníkem 3. kola, v němž se utká s vítězem zápasu mezi Varnsdorfem a Libercem. Další prvoligové celky zasáhnou do poháru ve středu.