Most vyřadil z poháru po Spartě i Mladou Boleslav

MOST

Fotbalisté Mostu postoupili do čtvrtfinále Poháru ČMFS. Po pražské Spartě ve středu vedoucí tým druhé ligy vyřadil i dalšího prvoligového soupeře Mladou Boleslav. V utkání čtvrtého kola Most zvítězil 1:0, branku vstřelil v sedmé minutě hlavou Horst Siegl.

Hosté sice v duelu jediných letošních přemožitelů Sparty na domácí scéně několikrát zahrozili, ale v rozhodujících momentech jim buď chyběla přesná muška, nebo situaci zachránil brankář Svoboda.

Prvoligový celek nenastoupil v Mostu v nejsilnější sestavě, trenér Dušan Uhrin nechal některé opory odpočívat. Přesto byli Mladoboleslavští aktivnější, třebaže už od sedmé minuty prohrávali. Nejblíže k vyrovnání byl Cigánek, který však neuspěl, i když šel sám na domácího brankáře Svobodu.

Příležitosti měly oba celky, ale v koncovce byli hráči nepřesní. Z tlaku po změně stran se zrodily čtyři šance hostů, ti ale ani jednu neproměnili. Při dalším samostatném brejku se neprosadil ani střídající Bednář.

"Zklamán nejsem, ale postoupit jsme chtěli a myslím, že jsme na to měli," řekl ČTK mladoboleslavský trenér Uhrin. "Každopádně jsme neměli prohrát, minimálně remíza by byla spravedlivější. Ale nebyli jsme důrazní v pokutovém území," označil Uhrin hlavní problém svého celku.

Most se tak může těšit na dubnové čtvrtfinále, v němž o složení dvojic rozhodne losování. Mezi nejlepší pohárovou osmičku se z druhé ligy probila také Viktoria Plzeň.

Most - Mladá Boleslav 1:0 (1:0)
Branka: 7. Siegl. Rozhodčí: Bouše. ŽK: Procházka, Siegl - Švejdík. Diváci: 3149.
Sestava Mladé Boleslavi: Kučera - Krátký, Skála, Švejdík, Šmerda - Cigánek, Volešák, Matějovský, Čáp (72. M. Jarolím) - Sedláček (80. Pecka), Rojka (55. Bednář). Trenér: Uhrin ml.