Rubriky:

MOL Cup

Byla to prasárna, zlobí se Štajner. Liberec spílá sudímu Patákovi za tendenční řízení zápasu

9. května 2013 14:22 - Liberec

Velkou křivdu cítí fotbalový Liberec po semifinálové pohárové odvetě s Jabloncem. Slovan údajně poškodil výkon sudích v čele s hlavním arbitrem Michalem Patákem, který byl podle vedení klubu tendenční. A navíc je podle libereckého vedení možné, že se někdo v Jablonci snažil vytvářet na rozhodčí tlak. Navzdory tomu ale klub protest proti sudím nepodá.

 

Radek Petrášek, ČTK

"Protest proti tendenčnímu řízení zápasu podávat nebudeme, protože zkušení rozhodčí si svoje rozhodnutí obhájí. Musíme se spolehnout na zprávu delegáta," řekl ve čtvrtečním prohlášení liberecký ředitel Libor Kleibl.

Věří, že zápas důkladně rozebere na svém zasedání komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR. "Posouzení nechť udělá komise rozhodčích. Ta bohužel ale neposoudí, kdo a proč se v tomto utkání mohl snažit vytvářet tlak na rozhodčí," dodal Kleibl.

Liberečtí se cítili poškozeni několika spornými verdikty, především v první půli. U Patáka několikrát marně reklamovali odpískání ruky, jednou v pokutovém území. Nelíbily se jim také udělené žluté karty ani to, že sudí podle nich přibližně v polovině úvodního dějství nenechal v nadějné situaci výhodu. V závěru rozhodčí neuznali Rybalkův gól kvůli údajnému ofsajdu.

Proti 14 hráčům?

"Od první minuty bylo vidět, kam to rozhodčí směřuje. (Jablonečtí) měli na hřišti dvanáct hráčů," zlobil se obránce Ondřej Kušnír na Patáka. Později na Twitteru uvedl: "Počet hráčů na hřišti 14:11."

Kritikou nešetřil ani špílmachr Jiří Štajner. "Dnešní zápas v Jablonci byla velká prasárna," napsal po zápase na Twitter. Trenér Jaroslav Šilhavý nechtěl Patákův výkon komentovat, rozhodčí ale podle něj zápas Liberci neprohráli. Slovan po porážce 0:2 z poháru vypadl.

Patákovými výroky se v poslední době necítil poškozen jen Liberec. Sudí z Horní Břízy významně zasáhl do dění v nedělním ligovém zápase o záchranu mezi Hradcem Králové a Slováckem, když během tří minut v druhé půli udělil domácímu Harisi Harbovi dvě žluté karty a vyloučil ho. V druhém případě ho potrestal za údajné filmování. Hradec v deseti ztratil vedení 2:1, prohrál 2:3 a propadl se na sestupovou patnáctou příčku za Teplice.

Harba po zápase tvrdil, že o simulování nešlo, že ho protihráč fauloval. Šokovaný Patákovým výrokem byl také domácí veterán Marek Kulič. "Abych pravdu řekl, tohle se mi v kariéře ještě nestalo. Aby hráč dostal doma za simulování červenou kartu. Navíc v takhle důležitém zápase," řekl pro klubový web. "I kdyby Haris nakrásně simuloval, tak chvíli předtím byl na něho faul. Jenže on to ustál, dostal výhodu a pak spadl," dodal.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: MOL Cup

Filtr článků - MOL Cup