Rubriky:

MOL Cup

Boleslavský kapitán Johana touží po poháru i počtvrté

16. května 2013 23:45 - Chomutov

Českým pohárovým specialistou, alespoň co se týče této tuzemské soutěže, je fotbalový stoper Petr Johana. V pátek nastoupí v Chomutově z postu kapitána Mladé Boleslavi už ke svému čtvrtému finále v kariéře. A jelikož tři předchozí byla z jeho pohledu vítězná, věří, že se trofeje dočká i počtvrté. „Bylo by to pěkné,“ prohodil po čtvrtečním tréninku na chomutovském trávníku v rozhovoru pro Sport.cz.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Můžete zrekapitulovat svoje dosavadní pohárové úspěchy?

Tehdejší Pohár ČMFS jsem vyhrál už v roce 2000 s Libercem, kdy jsme ve finále zdolali Ratíškovice. To bylo ještě před libereckou jízdou Pohárem UEFA. Pak jsem se radoval z poháru v dresu Sparty a předloni už s Mladou Boleslaví.

Jaký je recept na finálové vítězství?

To je pořád stejné. Hraje se na jeden zápas a kdo má v ten daný večer lepší formu a štěstí, vyhrává.

Co vůbec říkáte na pohárové tažení Boleslavi?

Vinou zranění řady hráčů, o čemž se už ale hodně psalo, jsme se v lize nedostali do horních pater tabulky. A pohár je náplastí a nečekaným vrcholem. Sezóna byla náročná, protože nám dlouho trvalo, než jsme se semkli a začalo se nám dařit.

Je pro vás osobně výhodou, že se letošní finále s Jabloncem hraje v Chomutově? Pocházíte přece z nedalekého Litvínova.

Tak v tom žádnou přednost nevidím. Nový chomutovský stadión neznám. Hrával jsem jen na tom starém.

Uvažoval jste o tom, jak pokořit ve finále nadcházejícího soupeře?

Jablonec sice v lize trochu polevil, ale je pořád kvalitním mančaftem. Ve dvou semifinálových duelech v poháru s Libercem dali pět gólů. Takže musíme dobře bránit a být aktivní i dopředu. Oba celky mají velkou motivaci a myslím, že by to mohl být dobrý fotbal i pro diváky.

Josef Pešout, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: MOL Cup

Filtr článků - MOL Cup