Z fotbalového poháru vypadly Most, Plzeň a Olomouc

Tři ligové týmy opustily Pohár ČMFS hned po svém vstupu do soutěže. Sigma Olomouc prohrála derby s HFK na penalty, už ve druhém kole se rozloučili také dva ligoví nováčci. Most prohrál na hřišti druholigového Kladna 1:2, Plzeň podlehla stejným výsledkem v Prachaticích, které hrají ČFL.

Ilustrační foto.

Olomoucké Sigmě se v posledních letech v domácím poháru nedaří a už potřetí se loučí dřív, než se soutěž pořádně rozjela. Po Uničově a Hranicích dnes druhý tým ligové tabulky ztroskotal v olomouckém derby na HFK. Po remíze 1:1 o tom rozhodly penalty, v nichž druholigový rival vyhrál 4:1.

Už v 15. minutě využil velkého nedorozumění Kováře s brankářem Lovásikem Pavel Los, který je v HFK na hostování z Teplic. Až ve druhém poločase a s příchodem náhradníků si favorit vynutil tlak. Melinho trefil tyč a osm minut před koncem Rojka hlavou po centru Onofreje vyrovnal. V penaltovém rozstřelu byli domácí lepší. Chmelíček, Janeček, Dadák a Ineman proměnili, zatímco za Sigmu byli Rojka a Melinho neúspěšní, gól dal pouze Kovář. Nebojácné Prachatice, šťastné Kladno

Ještě na jaře se Plzeň se svým dnešním přemožitelem potkávala ve druhé lize a žádný rozdíl nebyl znát ani tentokrát, kdy soupeře dělí dvě soutěže. Prachatice se do favorizovaných hostí pustily zhurta hned od úvodu utkání. Už v šesté minutě je dostal do vedení Hájovský, který si naběhl na trestný kop a hlavou poprvé překonal gólmana Ticháčka.

Hosté mohli rychle vyrovnat, jenže v podobné situaci nepřálo Zakopalovi štěstí a jeho pokus skončil na břevnu. Poločasový stav 1:1 zajistil ránou z trestného kopu až ve 29. minutě Petr Šíma, jenže v 65. minutě vstřelil Mrkvička hlavou rozhodující gól znovu po standardní situaci.

Kladno na jaře hrálo o postup do nejvyšší soutěže a dnes v poháru dokázalo, že by v ní nebylo bez šancí. O výhře nad Mostem se rozhodlo až v nastaveném čase. Za stavu 1:1 poslal Cigánek do šance Kalinu a ten rutinně přehodil brankáře Svobodu. Zlín se vzchopil v poslední chvíli

Na hřišti divizního valašského klubu ve Velkých Karlovicích visel na vlásku život další favorita. Zlín necelou půl hodinu před koncem ztrácel dva góly. Hosté si vyhecovaného outsidera připustili k tělu a to se jim nevyplatilo. Ze standardní situace se do pauzy prosadil Davídek a do otevřené obrany Zlína brzy po obrátce udeřil i Orság. Blahův výběr probudila až střídání. Náhradník Bielik snížil a pokračující nápor za další čtvrthodinu zúročil Bača i ve vyrovnání. Penaltová loterie přinesla štěstí Tescomě - v sedmé sérii rozhodl Lukaštík.

Slovan Liberec měl na hřišti předposledního týmu krajského přeboru v Turnově víc práce než s leckterým ligovým soupeřem. Vedoucí tým tabulky se sice brzy ujal vedení, ale obrovskou převahu výrazněji zúročil až v poslední desetiminutovce. Blšany v Karlových Varech dlouho hledaly klíč k domácí obraně, Dort neuspěl ani z penalty, ale nakonec hosté zvítězili 2:0.

Další ligové týmy postoupily bez větších potíží. S chutí si zastřílela Příbram, která na hřišti vedoucího týmu divize v Sezimově Ústí vyhrála 6:3.

Ve třetím kole jsou i divizní týmy z Kolína, Mutěnic, Čelákovic a Litvínova. Ten se může těšit na Spartu, která si postup zajistila už dřív.

Pohár ČMFS - 2. kolo:
Tatran Prachatice - Viktoria Plzeň 2:1 (1:1)
Branky: 6. Hajovský, 66. Mrkvička - 29. P. Šíma. Diváci: 650.
Dvůr Králové - Slavia Praha 0:3 (0:1).
Branky: 9. Hrdlička, 58. Pešír, 75. Vlček. Rozhodčí: Adam. Diváci: 3000.
Pěnčín-Turnov - Slovan Liberec 0:3 (0:1)
Branky: 10. Hodúr z pen., 81. Matula, 88. Papoušek. Rozhodčí: Jiřík. ŽK: Hádek (Turnov). Diváci: 1500.
Sezimovo Ústí - Marila Příbram 3:6 (1:3)
Branky: 5. Vrzal, 86. Horka z pen., 90. Anděl - 7. a 52. Riegel, 9. Klesa, 30. Mendy, 56. Hašek, 79. Huňa. Rozhodčí: Moudrý. Diváci: 800.
Sokolov - Teplice 0:5 (0:2).
Branky: 22. Fenin, 34. Kowalík, 57. Doležal, 76. Krmaš, 82. Varadi. Rozhodčí: Kovařík. Diváci: 3000.
Velké Karlovice - Tescoma Zlín 2:2 (1:0), na penalty 4:5
Branky: 30. Davídek, 52. Orság - 64. Bielik, 79. Bača, rozhodující penalta Lukaštík. Diváci: 800.
HFK Olomouc - Sigma Olomouc 1:1 (1:0) na penalty 4:1
Branky: 15. Los - 82. Rojka. Rozhodčí: Gallo - Filgas, Kordula. ŽK: Lukášek, Kazár, Chmelíček - M. Hubník. Diváci: 1428.
Ždírec nad Doubravou - FC Vysočina Jihlava 0:3 (0:1).
Branky: 32. Perniš, 68. Kaplan, 86. Šourek. Rozhodčí: Jech. Diváci: 700.
Kladno - Most 2:1 (1:1)
Branky: 17. Neuwirth, 90.+1 Kalina - 45. Jendruščák. Rozhodčí: Příhoda. Diváci: 1200.
Karlovy Vary-Dvory - Blšany 0:2 (0:0)
Branky: 56. Polodna, 83. Devátý z pen. Rozhodčí: Ardeleánu. Diváci: 560.
Tatran Brno-Kohoutovice - Bystrc 0:1 (0:0)
Branka: 71. Zedníček. Rozhodčí: Fojt. ČK: 60. Michal (Bystrc). Diváci: 300.
Karviná - Jakubčovice 0:1 (0:1)
Branka: 3. Doležal. Rozhodčí: Pochylý. ČK: 74. Reichl, 78. Mašlej (oba Karviná). Diváci: 240.
OEZ Letohrad - Hradec Králové 1:1 (0:0), na penalty 5:6
Branka: 49. Brendl - 56. Rolko. Rozhodčí: Jahoda. Diváci: 650.
Znojmo - Kunovice 0:2 (0:1)
Branky: Faldyna, Říha. Rozhodčí: Racek. Diváci: 80.
Zábřeh - Kroměříž 0:0, na penalty 7:8
Rozhodčí: Ludvík. Diváci: 550.
Litvínov - Chomutov 2:0 (1:0)
Branky: 45. Šimáček, 79. Ihracký. Rozhodčí: Hrubeš. Diváci: 500.
Králův Dvůr - Dynamo České Budějovice 1:4 (1:1)
Branky: 37. Krob z pen. - 73. a 85. Myšák, 26. L. Adam, 60. J. Němec. Rozhodčí: Bouše. Diváci: 500.
Kolín - Břevnov 4:1 (3:0)
Branky: 37. a 39. Houštecký, 27. Tlučhoř, 53. Novotný - 77. Bošanský z pen. Rozhodčí: Blaschke. Diváci: 180.
Bohemians Praha - AS Pardubice 1:2 (0:1)
Branky: 90. Šisler z pen. - 44. Jakub Adam, 78. Salák. Rozhodčí: Mencl. Diváci: 150.
Holýšov - Strakonice 0:3 (0:2)
Branky: 23. Marz, 29. Pinter, 55. Hodánek. Rozhodčí: Štěrba. Diváci: 300.
Morkovice - Mutěnice 1:1 (1:1), na penalty 5:6
Branky: 25. Prešnajder - 15. Koštuřík. Rozhodčí: Boček. Diváci: 250.