Rubriky:

Anglie

Vieira se vrátí do anglické ligy, bude hrát za Manchester City

7. ledna 2010 11:38 - PAŘÍŽ

Francouzský fotbalista Patrick Vieira opustí lídra italské ligy Inter Milán a po pěti letech se vrátí do Anglie. Někdejší opora Arsenalu bude hrát za Manchester City a doufá, že se prosadí do reprezentačního kádru pro mistrovství světa. Na šampionátu by se Vieira představil už počtvrté.

Třiatřicetiletému záložníkovi nedával trenér José Mourinho v Interu příliš mnoho šancí. Vieira doufá, že v Manchesteru City bude hrát víc a přesvědčí o svých kvalitách.

"Chci jet na mistrovství světa, to je hlavní důvod," řekl Eurosportu hráč, který je stále kapitánem francouzské reprezentace, třebaže za ni v soutěžním utkání nastoupil naposledy v září 2007.

V Arsenalu strávil Vieira devět sezon, před pěti lety odešel do Juventusu a posléze do Interu. "V Manchesteru City snad dokážu trenérovi (Robertovi Mancinimu) že jsem pořád tím samým hráčem jako v době, kdy vedl Inter," dodal mistr světa z roku 1998. S anglickým klubem, který ho získal zadarmo, by Vieira po lékařské prohlídce měl uzavřít smlouvu na rok a půl.

ČTK

Časová osa: Anglie

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..