Rubriky:

Anglie

Anglické spekulace: nahradí Ancelottiho v Chelsea Guardiola?

28. listopadu 2010 14:52 - LONDÝN

Vlastník fotbalové Chelsea Roman Abramovič se podle spekulací britských médií zajímá o služby současného kouče Barcelony Pepa Guardioly. Jeho kontrakt v katalánské metropoli skončí příští rok v květnu, od příští sezóny by pak mohl v Londýně nahradit Carla Ancelottiho.

 

Marco Bucco, Reuters

O Ancelottiho konci se začalo na ostrovech hovořit po dlouhodobějších a neustávajících rozporech mezi trenérem a vedením klubu. Navíc Abramovič neustále touží po tom, aby Chelsea předváděla ofenzivní smršť v každém utkání. Nijak ho přitom neuspokojila ani loňská jízda „modrých“, kteří poprvé v historii získali double a nastříleli přitom rekordních 103 branek.

Ancelotti má za to, že Chelsea povede i v příští sezóně. Ovšem jeho frustrace z personálních i dalších rozhodnutí klubového vedení podle listu Daily Mail kontinuálně roste. Nedávno totiž nečekaně přišel o asistenta Raye Wilkinse, na konci sezóny se má odporoučet sportovní šéf Frank Arnesen.

„Ray (Wilkins) byl pro nás i trenéra velmi důležitý, byl pojítkem mezi kabinou a koučem,“ uvedl jeden z  hráčů Branislav Ivanovič. „Odváděl dobrou práci a Ancelottiho jeho odchod rozladil. Tohle nikdo nečekal, každý z nás byl trochu v šoku.“

Navíc klub se chová pasivně a nijak netlačí ani na prodloužení Ancelottiho smlouvy, která je zatím uzavřena do roku 2012. Za trenérem přitom stojí hráčská kabina. „Je to náš kouč a všichni věříme, že jím i zůstane. Doufám, že ještě dlouho na lavičce Chelsea zůstane,“ uvedl za hráče Ivanovič.

kvk, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..