Čechova neprůstřelnost skončila za 12 vteřin

Chelsea v anglické fotbalové lize počtvrté vyhrála, ale přišla o čisté konto. Petr Čech nepřipočítal k dosavadním 270 minutám ani jednu navíc a první gól v Premier League inkasoval dřív, než si dokázal představit. V zápase se Southamptonem uběhlo pouhých dvanáct sekund, než se z osmnácti metrů výstavně trefil Beattie.

Petr Čech

Byl to čtvrtý nejrychlejší gól v historii soutěže. Pak ale Beattie zamířil i do vlastní sítě a Lampard z penalty nařízené za Lundekvamovu ruku skóre otočil. S nepříznivým vývojem si poradil i soupeř Baníku Ostrava v Poháru UEFA z Middlesbrough. O jeho výhře  tabulce, rozhodl svým třetím gólem v soutěži Nizozemec Hasslebaink z trestného kopu.

Fotbalisté Manchesteru United ztrácejí v anglické lize hned od začátku. Po prohře v úvodním kole s Chelsea dnes nebyli daleko ani od porážky v Blackburnu. Domácí tým vedl většinu zápasu 1:0, dvacet minut před koncem ale přišel o vyloučeného Amorusa a nadějný výsledek neudržel. Ve čtvrté minutě nastavení vyrovnal Smith.

Anglická liga - 4. kolo:
Blackburn - Manchester United 1:1 (17. Dickov - 90. Smith), Aston Villa - Newcastle 4:2 (4. Mellberg, 53. Cole, 71. Barry, 82. Angel - 28. Kluivert, 36. O'Brien), Chelsea - Southampton 2:1 (34. vlastní Beattie, 41. Lampard z pen. - 1. Beattie), Everton - West Bromwich 2:1 (2. a 70. Osman - 7. Dobie), Manchester City - Charlton 4:0 (13. a 60. Anelka, 34. Sinclair, 78. Wright-Phillips), Middlesbrough - Crystal Palace 2:1 (61. vlastní Popovic, 78. Hasselbaink - 52. Johnson z pen.), Tottenham - Birmingham 1:0 (35. Defoe), Norwich - Arsenal 1:4 (50. Huckerby z pen. - 22. Reyes, 36. Henry, 40. Pires, 90. Bergkamp).
Tabulku anglické ligy najdete zde

Fotbalisté Bayernu Mnichov málem na hřišti Leverkusenu dopadli stejně jako před dvěma týdny ostravský Baník. V ligovém zápase tam prohrávali už 0:4 a teprve v závěru zmírnil porážku bývalý hráč Bayeru Ballack. Obrana mnichovského týmu se nevypořádala se střeleckou chutí útočné dvojice Berbatov, Franca a oba jí překonali dvakrát. Zvlášť v úvodu druhého poločasu si dělali, co chtěli a během sedmi minut se trefili třikrát.

Střelci kola ale byli stuttgartský Kuranyi a Slovák Mintál z Norimberku, kteří se blýskli hattrickem. Zatímco Kuranyi třemi góly otočil zápas v Kaiserslauternu, Mintálův kousek tým od prohry v Hamburku nezachránil. V 86. minutě rozhodl o prohře jeho týmu Lauth, který nemohl nastoupit od začátku kvůli bolavým zádům.

V dresu Mönchengladbachu si odbyl premiéru Marek Heinz. Ve Freiburgu odehrál celý zápas po boku Neuvilla, s nímž si příliš nerozuměl. Za celý zápas na sebe upozornil jen neškodnou hlavičkou, remízu Borusii zachránil jeho kolega z útoku.

Z prvního vítězství v dresu Bochumi se mohl radovat Vratislav Lokvenc, který se navíc o úspěch v Bielefeldu výrazně zasloužil. V nastaveném čase poslal po volném kopu míč hlavou na Diabanga a senegalský útočník gólem na 2:1 rozhodl.

Německá liga - 3.kolo:
Kaiserslautern - Stuttgart 2:3 (35. Seitz, 38. Jancker - 31., 53. a 81. Kuranyi), Freiburg - Mönchengladbach 1:1 (28. Antar - 78. Neuville), Bielefeld - Bochum 1:2 (87. Buckley - 31. Zdebel, 90. Diabang), Hertha Berlín - Mohuč 1:1 (68. Bobic - 78. Kramny), Leverkusen - Bayern Mnichov 4:1 (20. a 59. Berbatov, 52. a 57. Franca - 84. Ballack), Hamburger SV - Norimberk 4:3 (12. Van Buyten, 40. Schlicke, 51. Mpenza, 86. Lauth - 37., 76. a 84. Mintál), Schalke - Rostock 0:2 (33. a 77. Di Salvo)