Rubriky:

Anglie

Z továrny na dlahy až do filmu? Hvězdou v Anglii je kometa, jež překonala i Čecha

27. prosince 2015 18:47 - Londýn/Praha

Ještě před čtyřmi lety hrál fotbal až v páté nejvyšší anglické soutěži a musel si přivydělávat v továrně zaměřující se na výrobu speciálních zdravotnických dlah. Letos se ale stal nejzářivější kometou Premier League, dostal se do anglické reprezentace a jeho příběh by dokonce mohl být filmově zpracován. Nově se kanonýr Leicesteru Jamie Vardy dočkal dalšího ocenění - byl vyhlášen nejlepším hráčem první poloviny probíhající sezóny Premier League.

 

Sport.cz s použitím Reuters

Poslední dva zápasy proti Evertonu a Liverpoolu sice vyšel střelecky naprázdno, i přesto osmadvacetiletý rodák ze Sheffieldu s patnácti brankami vévodí tabulce kanonýrů. Gól vstřelil Thibautu Courtoisovi z Chelsea, Davidu de Geovi z Manchesteru United, hned dvakrát pak překonal Petra Čecha z Arsenalu.

Vardy prostě Leicester svými góly táhne. V průběhu ročníku skóroval v jedenácti zápasech za sebou, čímž překonal rekord nizozemského kanonýra Ruuda van Nistelrooije. Pochopitelně, že nejen anglické velkokluby, ale i ty ze Španělska ihned zavětřily a anglického snajpra by rády přetáhly do svých řad. Ideálně hned v zimním přestupním termínu.

„Je to neuvěřitelné. Musím se štípnout, jestli se mi to nezdá. I přes současnou mimořádnou bilanci ale zůstávám nohama pevně na zemi," ujišťuje Vardy, tahoun senzačního lídra anglické ligy.

škv, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Anglie

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..