Rubriky:

Anglie

Hlinku pustili z nemocnice a zakázali cigarety

4. června 2003 12:49 - PRAHA

Kouč olympijských vítězů z Nagana Ivan Hlinka byl už po srdečním kolapsu propuštěn z brněnské nemocnice do domácího léčení, ale příkaz doktorů zněl jasně: s kouřením je konec!

 

Novinky s použitím archivu

"Pět dní v nemocnici jsem to bez cigarety vydržel, teď to ale musím zvládnout dál. Nejde o žádné předsevzetí, nýbrž o nutnost," řekl 53letý Hlinka, jenž kouřil až krabičku denně. "Už v minulosti jsem se cigarety snažil omezit, ale nikdy nebyl tak vážný důvod s tím skoncovat. Snad se bez toho obejdu a doufám, že to radikální rozhodnutí ve mně přežije," prohlásila hokejová legenda, jenž se před dvěma týdny vydala na dráhu hráčského agenta.

Ze zdravotních důvodů Hlinka zrušil i cestu na draft NHL do Nashvillu. "Tak měsíc se mám šetřit, proto raději zůstanu doma. Cítím se ale docela fajn. Psalo se, že mi šlo o život, tolik vážné to snad nebylo," sdělil trojnásobný světový šampión, jenž se bude snažit v nejbližších týdnech odpočívat, ale aktivně.

"Určitě zkusím golf nebo půjdu alespoň na houby. Kdybych nedělal vůbec nic, stal by ze mne nerudný dědek a jen doufám, že mě manželka nebude moc hlídat, pak bych byl čím dál tím nepříjemnější," usmál se.

Martin Kézr

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..