Rubriky:

Reprezentace

Ostrá premiéra na Bayernu! Darida hlásí návrat a cítí, že postup na EURO je blízko

14. srpna 2019 14:40 - Praha

Cíl je blízko. Pokud fotbalová reprezentace zvládne zářijové duely v Kosovu a Černé Hoře, postup na EURO 2020 bude mít na dosah. „Zranění hráči vyjma Bořka Dočkala se uzdravují. Takže věřím, že Tonda Barák nebo Vláďa Darida budou k dispozici,“ těší se kouč Jaroslav Šilhavý. Krajánek z bundesligy má pro něj dobré zprávy. „Přípravu jsem zvládl bez problémů,“ hlásí Darida před návratem do národního týmu.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Má se na co těšit. O start bundesligové sezony se v pátek postará právě jeho Hertha Berlín na půdě obhájce titulu Bayernu Mnichov.

„Myslím, že Bayern bude mít znovu nejblíž k titulu. Odešla mu sice spousta hráčů a jeho kádr se změnil, ale za mě je pořád favoritem. Na druhou stranu i kvůli fanouškům doufám, že Dortmund nebo Lipsko mu budou v boji o titul konkurovat, aby liga byla zajímavá až do posledních kol," avizuje Vladimír Darida v rozhovoru pro fotbal.cz.

Navršila se spousta zranění

Pro české fanoušky je podstatné, že zástupce kapitána národního týmu hlásí návrat. Naposledy si mezistátní starty připsal v březnu v Anglii a proti Brazílii. O červnový sraz kvůli zranění přišel.

Jak se česká reprezentace těší na bouřlivý Balkán? A kdo by se mohl objevit v sestavě?

Sport.cz

„Na minulou sezonu nebudu vzpomínat rád. Bohužel se mi navršila spousta zranění a neodehrál jsem takový počet zápasů, jaký jsem si představoval," kaboní se 29letý záložník.

Věří, že trable jsou pryč. Těší se na nový ročník. „Přípravu jsem zvládl bez problémů. Jsem moc rád, že jsem absolvoval všechny tréninky, a jsem plně k dispozici trenérovi. Doufám, že v prvním kole začnu na Bayernu v základní sestavě."

Věří, že mu gól pomůže

Začátek měl Darida dobrý. V domácím poháru proti Eichstättu přispěl gólem k výhře 5:1.

„Úvodní zápas sezony proti týmu z nižší soutěže se nám povedl. Přistoupili jsme k němu zodpovědně. Jsem moc rád, že jsem se trefil i já. Věřím, že mi gól pomůže získat sebevědomí a lepší pozici v týmu. A snad to tak bude pokračovat," doufá.

Po třech bundesligových kolech přijdou na řadu kvalifikační duely v Kosovu a Černé Hoře.

„Samozřejmě je mám v hlavě. Pro národní tým budou velmi důležité. Můžou nás posunout hodně blízko k postupu na mistrovství Evropy. Věřím, že za Herthu odehraju co nejvíc minut, a pak přijedu v co nejlepší formě na sraz reprezentace," plánuje český Fotbalista roku 2017.

dos, Sport.cz