Rubriky:

Reprezentace

Jednadvacítka načala novou éru prohrou ve Skotsku

21. srpna 2007 23:03 - FALKIRK

Nově složená fotbalová reprezentace do jednadvaceti let v úterý prohrála v přípravném utkání ve Skotsku 0:1. Tým poprvé vedený koučem Vítězslavem Lavičkou nezachytil úvod zápasu a domácí Naismith už ve čtvrté minutě jediným gólem rozhodl.

"Lvíčata" se znovu sejdou příští měsíc. Už 8. září vstoupí do evropské kvalifikace duelem v Arménii, o tři dny později doma hostí Lichtenštejnsko.

Čeští mladíci, kterým z různých důvodů chyběli vicemistři světa do 20 let Petr, Šimůnek, Suchý, Janda, Mazuch či Fenin, v úterý ve Falkirku tvrdě pykali za jedinou vážnější chybu, již se během utkání dopustili. Jejich úvod sice byl hodně odvážný, ale už ve čtvrté minutě levý bek Kubáň špatně rozehrál, Naismith míč vypíchl a střelou k tyči ze sedmnácti metrů nedal Divišovi žádnou šanci.

Vyrovnaný zápas pak postrádal výraznější šance, Češi občas zahrozili jen po standardní situaci, v dobré šanci nemířil přesně Kúdela. Pozorně bránící Skotové si těsný náskok hlídali, až chvíli před koncem nasadil k velkému sólu ostravský stoper Cigánek, jeho střela ovšem také k vyrovnání nevedla.

Trenér Lavička i přes prohru ve své premiéře u jednadvacítky viděl na utkání několik pozitiv. "Určitě to byla hodně prospěšná prověrka a kvalitní test s velmi dobrým soupeřem. S výsledkem samozřejmě spokojeni nejsme, ale bylo dobře, že jsme si prověřili možnost zapracování nových hráčů, kteří zastoupili ty, kteří tady s námi nemohli být," řekl ČTK Lavička.

Podle něj utkání hodně ovlivnila rychlá branka. "Ta nám trošku sebrala dech. Pak jsme sice byli aktivní, ale soupeř hrál velmi dobře organizovaně a my už jsme se do šancí těžko dostávali," uvedl Lavička. Zatím nechtěl hovořit o tom, který z hráčů si dnes řekl o další šanci. "Nerad bych to bezprostředně po utkání hodnotil. Nejprve si ten zápas chceme pečlivě rozebrat s kolegy," dodal kouč.

Skotsko "21" - ČR "21" 1:0 (1:0)
Branka: 4. Naismith.
Sestava ČR: Diviš (46. Švengr) - Řezník, Cigánek, Kúdela, Kubáň (46. Gebreselassie) - Rajtoral, Švec, Holek (65. Mišinský), Kalouda (65. Dočkal) - Fillo, Pekhart (46. Střeštík).

ČTK

Časová osa: Reprezentace