Rubriky:

Reprezentace

Barošovi otcovství vyloženě prospívá, chválil střelce čtyř gólů Hašek

9. září 2009 20:46 - UHERSKÉ HRADIŠTĚ

Mohl být spokojen. Slovinci dali San Marinu pět gólů, Slováci je obšťastnili sedmičkou, Poláci je vyprovodili dokonce s desetibrankovým přídělem, takže sedm gólů nastřílených v Uherském Hradišti Haškovými svěřenci amatérům z Apeninského poloostrova je v normě. Plán byl splněn, i když ... „i když víme, že ani teď nemáme všechno ve svých rukou,“ uvědomoval si kouč české fotbalové reprezentace Ivan Hašek po vítězství nad San Marinem.

 

Michaela Říhová, Právo

Bylo to velké Barošovo galapředstavení. Jeho brilantní show završená čtyřmi góly. Dokonce k pěti brankám měl blízko, kdyby mu za stavu 6:0 neukradl Svěrkoš míč a nešel kopat penaltu namísto něho.

Před penaltou se měli domluvit...

„To byla jejich věc. Na penalty byli určeni Baroš, Svěrkoš a Necid. Měli se domluvit podle toho, jak se budou cítit. Nebudu zjišťovat, proč ji šel kopat Svěrkoš a neproměnil ji. Ostatně, napravil to vzápětí druhou brankou,“ nechal zahozený pokutový kop trenéra Ivana Haška v naprostém klidu.

Zato báječné Barošovo vystoupení mu pohladilo fotbalovou duši i srdce. „Je vidět, že otcovství mu vyloženě prospívá. Na Slovensku i proti San Marinu podal mimořádný výkon, takže kéž by mu to šlo tak dál,“ vyzvedával Ivan Hašek výkon legionáře z Istanbulu.

Česko - San Marino na Sport.cz
ON-LINE Česko - San Marino
REFERÁT Baroš korunoval galapředstavení čtyřmi góly
HODNOCENÍ Na jedničku zahrála pětice českých hráčů
POSTUP Češi slaví výhru, teď čekají na Slováky a Slovince
OHLASY Sedm gólů je dost, navíc se vrátil Rosický, libovali si reprezentanti
HAŠEK Barošovi otcovství vyloženě prospívá
STŘELEC Baroš ctil kamarádskou dohodu, a tak Kollerův rekord jen vyrovnal
MATEMATIKA Jak mohou čeští fotbalisté postoupit na MS?

Pochopitelně že se vnucovala otázka, zda při současné Barošově formě a střelecké potenci nebylo chybou nechat ho v sobotu v Bratislavě jen na lavičce a nasadit ho proti Slovákům až ve druhé půli. „To teď těžko může někdo vědět. Baroš se k nám připojil až ve středu, absolvoval s námi pouze dva tréninky. To, že jen tátou, se na něm určitě velice dobře projevilo a psychicky mu to prospělo.“

Na Rosickém se domluvil s Wengerem

Trenér českého týmu byl ale navýsost spokojen i s účinkováním Rosického, který se do reprezentace vrátil po dvou letech. „Byli jsme domluveni s trenérem Arsenalu Wengerem, že ho pošlu na trávník maximálně na hodinu. Nastoupil s obvazem, neboť lékaři mu doporučili, aby si na poraněném svalu udělal kompresi,“ líčil, jak se rozhodnutí nasadit ex-kapitána národního mužstva rodilo.

„Na tréninku i v zápase ukázal, že lehkost neztratil, teď potřebuje jen herní praxi. Věřím, že za měsíc v důležitých zápasech proti Polsku a Irsku bude v ještě větší herní pohodě.“

Bolelo to. A dost!

Nakonec i sedmigólovou výhrou byl Hašek spokojen. „Je to pro nás zajímavý výsledek, neboť nešlo o jednoduché utkání. Na začátku jsme se neprosadili, proto jsem byl rád, že s postupem času góly přibývaly,“ glosoval střetnutí.

„Agresivita soupeře byla vysoká, takže zápas bolel. A dost! I proto jsem rád, že se nikdo nezranil, i když Svěrkoš lehce krvácel z hlavy i nosu. Zápas ale dohrál, všechny fauly ustál, vyprovokovat se nenechal, což také kvituji.“

zp, dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace